Sağlık Bakanlığı 201 Sağlık Memuru ve İşçi Alımı İçin Başvurular Başladı

Sağlık Bakanlığı 201 Sağlık Memuru ve İşçi Alımı İçin Başvurular Başladı

Sağlık Bakanlığı, taşra merkez teşkilatları için 201 sağlık memuru ve işçi alımı başvurularını açıkladı. Başvurular 23 Ağustos'ta başladı ve KPSS puanlarına göre atama yapılacak. Birden fazla ilde alım yapılacak.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde istihdam etmek üzere taşra merkez teşkilatlarında görevlendirmek üzere 201 sağlık memuru ve işçi alımı başvurularını kabul etmeye başladı. Bu alımlar, ülkenin dört bir yanında sağlık sektöründe istihdam sağlamayı amaçlıyor.

Başvurular 23 Ağustos 2023 tarihinden itibaren başladı ve 13 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvuru süresi içerisinde adaylar, e-devlet üzerinden çevrimiçi platform aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ancak başvuruların şahsen veya posta yoluyla yapılmaması gerekmektedir.

Alım yapılacak iller arasında Adana, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerin yanı sıra Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Bolu, Kastamonu, Kırıkkale gibi iller de bulunuyor. Bu bölgelerde sağlık memuru ve işçi ihtiyacı doğrultusunda alım yapılacak.

Başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, sosyal güvenlik kurumlarından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak gibi kriterler yer alıyor. Ayrıca adayların askerlik durumları da dikkate alınacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.