Seben Muradına Erdi

İzzet Baysal Seben MYO protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan Seben Belediye başkanı Süleyman Özbağ Seben halkının iki bayramı bir arada yaşadığını söyleyerek; “ İzzet Baysal vakfı başkanı sayın Ahmet Baysal ve mütevelli heyeti üyelerine vakıf sekreteri Mustafa Yamana Rektörümüz Hayri Coşkuna milletvekillerimiz Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü'ye Bolu belediye başkanımız Alaaddin Yılmaz'a teşekkür ederiz.” Dedi.

Seben Muradına Erdi
 İzzet Baysal Vakfı tarafından Seben’de yaptırılacak olan Seben Meslek Yüksekokulu yapımı için Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde protokol töreni düzenlendi. İmza törenine İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Seben Kaymakamı Alper Balcı, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ ve İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri katıldı. Protokol imzalanmasının ardından ilk konuşmayı, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ yaptı. Özbağ uzun süredir meslek yüksek okulu için çaba sarf ettiklerini, geldikleri noktadan memnun olduğunu ifade etti. Seben Kaymakamı Alper Balcı ise Seben’e atandığı 2 yıldan beri meslek yüksek okulu yapımı için çaba sarf ettiklerini söyledi. Son konuşmayı yapan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Seben Meslek Yüksekokulunun ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu. İzzet Baysal Vakfı tarafından Seben’de yaptırılacak olan Seben Meslek Yüksekokulu İzzet Baysal Vakfı’nın 131. eseri olacak. Projesi Y. Mimar Mine Tunçok Sarıberberoğlu tarafından 3 katlı olarak tasarlanan ve içinde derslikler, müdür, müdür yardımcıları, yüksekokul sekreteri, bölüm başkanları, öğretim elemanları odaları ve 150 kişilik konferans salonu, 2 laboratuar, kütüphane, mutfak, kantin, yemekhane, evrak kayıt, mali işler, öğrenci işlerinin kadın, erkek ve engelli WC lerin yer alacağı ana bina 2.484 m2, kalorifer ve depo 173 m2 olmak üzere toplam bina ekleri ile birlikte 2.657 m2 kullanım alanına sahip olacak. Bina 30 Ağustos 2014 tarihine kadar vakıf tarafından bitirilerek Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne teslim edilecek. Protokole göre üniversite, binayı devraldıktan sonra yüksekokulun ihtiyacı olan tüm donanımı temin edecek. Ayrıca yüksekokul binasının bulunduğu kampus de AİBÜ İzzet Baysal Kampüsü olarak isimlendirilecek. İmzalanacak protokole göre yüksekokul binasının alt yapı işleri ve çevre düzenlemesi Seben Belediyesi tarafından yapılacak. Seben Belediyesi, halen boş durumda olan lojmanlarını da restore ederek üniversite öğrencileri için 180 kişi kapasiteli yurt olarak hazır hale getirecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemile bük-mimar
cemile bük-mimar - 8 yıl Önce

seben için başarılı bir adım atılış tebrik ederim...

Teşekkürler
Teşekkürler - 8 yıl Önce

sebenimize ve memleketimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim. emeği geçenlerden allah razı olsun.

Murat dere
Murat dere - 8 yıl Önce

sebeni cok seviyorum pardon seviyordum bu ilceye her şey yakışır hayırlı olsun tüm sebenlileri cok cok seviyorum allaha emanet olun

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124