SEDAŞ yine kahretti

SEDAŞ Cumartesi günü Dağkent ile Toki 1.2 Etap konutlarında uyguladığı “planlı elektrik kesintisiyle” bir kez daha tepkilerin odağında yer aldı.

SEDAŞ yine kahretti
 Bolu’da memnuniyetsizliğin en fazla olduğu kurumların başında gelen SEDAŞ Cumartesi günü Dağkent ile Toki 1.2 Etap konutlarında uyguladığı planlı elektrik kesintisiyle vatandaşların hayatını cehenneme çevirdi. Cumartesi günü saat 13.00 ile 18.00 arasında trafo değişimi nedeniyle elektrik kesintisi uygulayan SEDAŞ ilk hatayı duyuruyu geniş kitlelere duyurmamakla yaptı. Duyuru için sadece belediye höporlarına ilan veren SEDAŞ birçok vatandaşın bundan haberinin olmamasına neden oldu. Planlı elektrik kesintisi için yerel gazete bürolarına haber bile verme zahmetine katlanmayan SEDAŞ daha sonra daha büyük bir skandala imza attı. Elektrik olmamasından dolayı hidroforlara su verilmemesi yüzünden su sıkıntısı da yaşayan Dağkent ve Toki 1.2 Etap sakinleri saat 18.00’de gelen elektrikler sonrasında musluklarını açınca suların halen kesik olduğunu gördüler. TOKİ yönetimi SEDAŞ’ı aradığında fazların ters bağlanmasından dolayı “teknik bir sorun daha olduğunu” öğrenince resmen şoke oldular. SEDAŞ kendilerini onlarca vatandaşın aramasına rağmen ancak saat 18.50 sularında arıza kaydı oluştururken Dağkent’e ise saat 19,20 de ancak ekip sevk edebildi. Sedaş, saat 20.00 sularında ters bağladığı faz hatlarını düzgün bir şekilde bağlayabilmek için bir kez daha elektrikleri kesti ve Dağkent ile Toki 1.2 Etap konutları sakinlerini bir kez daha mağdur etti. SEDAŞ’ın taşeron firma kanalıyla niteliksiz ve ucuz iş gücü çalıştırmasından dolayı kendilerini mağdur ettiğini söyleyen TOKİ 1.ve 2 Etap sakinleri “ SEDAŞ planlı elektrik kesintisi diyor ama bundan haberimiz bile olmuyor. SEDAŞ yetkilileri yerel gazetelere bunun bilgisini gönderse internet ya da yazılı basın kanalıyla bundan haberimiz olur. Bizde ona göre önlemimizi alırız.” Dediler. Dağ-Kent ve TOKİ konutlarında yaklaşık 2000 kişinin yaşadığını söyleyen vatandaşlar. “SEDAŞ bayramın birinci gününde de büyük bir duyarsızlık örneği göstermiş elektriklerimizi tam 4 saat kesmişti. Bayramda saat 22.00 ile 02.00 arasında elektriklerin kesilmesi ve müdahalenin geç yapılması SEDAŞ’ın ne kadar yanlış bir yönetim tarzı içersinde gösteriyor.” Şeklinde konuştular.

 

 


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 21:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat GEÇAY
Nihat GEÇAY - 8 yıl Önce

sedaş bize bir yerde nostalji yaşatıyor.1980 li yılların nostaljisini.kalitesiz elektrik ve bol kesintili enerji hizmeti .mükemmel.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124