SEDAŞ’ın Bolu’daki projelerine toplam 182 milyon ayrıldı

SEDAŞ’ın Bolu’daki projelerine toplam 182 milyon ayrıldı

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), Bolu'da enerji altyapısını güçlendirmek ve bakım çalışmalarını tamamlamak için büyük bir yatırım hamlesi başlattı.

Bu kapsamda, toplamda 182 milyon TL kaynak ayrıldı ve çalışmalar 2023 yılının sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

SEDAŞ, 20 bin kilometrekarelik bir alanda 3,8 milyon nüfusa hizmet veriyor ve bu hizmetin kalitesini artırmak için sürekli olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bolu'da özellikle ihtiyaçların belirlenmesine yönelik programlar hazırlanarak, bu programlar doğrultusunda kapasite artırımı, şebeke yenileme ve ana hatlardaki yeraltı çalışmalarının tamamlanması gibi projeler hayata geçiriliyor.

sedastan-boluya-182-milyon-tl-yatirim-2.jpg

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz, yatırım projesinin Bolu'nun güncel ihtiyaçlarına yönelik olarak şekillendirildiğini belirtti. Kaliteli hizmet ve kesintisiz enerji temini hedeflenerek yatırımların planlandığını vurgulayan Odyakmaz, 182 milyon TL kaynak ayırdıkları bu bölgede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ifade etti. İhtiyaçlar doğrultusunda her ilçede kapsamlı bir çalışmanın sürdüğünü belirten Odyakmaz, yatırımların artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

sedastan-boluya-182-milyon-tl-yatirim-1.jpg

İş sağlığı ve güvenliği ön planda tutularak gerçekleştirilen çalışmalarda SEDAŞ saha ekipleri, Bolu genelinde 490 kilometreden fazla kablo-iletken çekimi ve 3 bin 500 direk montajını başarıyla tamamladı. Ayrıca, köyler dahil olmak üzere ilave 12 beton köşk tipi trafo ve yaklaşık 52 direk tipi trafo tesisinin devreye alınması için çalışmalar sürüyor. Ekipler, kentin tamamında şebeke yenileme, yeni alternatif şebeke tesisleri kurma, kapasite artışı sağlama ve hatlarda güvenlik mesafesi düzenlemesi gibi kritik görevleri yerine getiriyor.

sedastan-boluya-182-milyon-tl-yatirim-5.jpg

SEDAŞ'ın bu çalışmalarıyla, elektrik hizmetinde kesintisizlik ve kalite sağlamayı hedeflediği belirtilirken, planlı kesintilere başvurularak teknik ve dış etmenlere bağlı kesintilerin önceden engellenmeye çalışıldığı da vurgulanıyor. Planlı kesintilerin yapılacağı bölgeler, SEDAŞ'ın web sitesi ve SMS bildirimleri ile kullanıcılara önceden duyuruluyor.

sedastan-boluya-182-milyon-tl-yatirim-6.jpg

SEDAŞ'ın bu büyük yatırım projesi, Bolu'da enerji altyapısının güçlendirilmesine ve gelecekteki enerji taleplerinin karşılanmasına önemli katkılar sağlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.