Sedaş’tan kıyak uygulama

Sedaş’tan kıyak uygulama

Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde yaklaşık 1.5 milyon abonesi bulunan SEDAŞ, faturalarda yeni düzenlemeye gitti. Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (Sedaş), daha önce yapılan şikayetleri dikkate alarak emekli, malul, dul, yetim...

Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde yaklaşık 1.5 milyon abonesi bulunan SEDAŞ, faturalarda yeni düzenlemeye gitti.

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (Sedaş), daha önce yapılan şikayetleri dikkate alarak emekli, malul, dul, yetim ve sakatlık maaşı alanlar ile gazilerin, maaş tarihlerine göre elektrik borcu son ödeme tarihini kendilerinin belirlemesi için çalışma başlattı. Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde yaklaşık 1.5 milyon abonesi bulunan SEDAŞ, faturalarda yeni düzenlemeye gitti. İcra Başkanı Bekir Sami Güven konuyla ilgili yaptığı açıklamada, elektrik faturası tahakkuk programına entegre edilen bir programla fatura son ödeme tarihinin abone talebiyle oluşturulmasına imkan sağlandığını kaydetti. Güven, öncelikle emekli, malul, dul, yetim ve gaziler ile sakatlık, muhtaçlık maaşı alanların taleplerinin uygulamaya konulacağını söyledi. Güven, "Ancak ileriki dönemde bu imkânın tüm abonelerimizi kapsayan bir uygulamaya dönüştürülmesi için de çalışmalar sürüyor." dedi. GPRS'li el bilgisayarı ile abonelerin kapısında fatura tahakkukunun, yürürlükteki mevzuata göre son ödeme gününü endeks okumasından sonraki 10'uncu gün olarak belirlediğini dile getiren Güven, şu bilgileri verdi: “Planlanan uygulamayla emekli, malul, dul, yetim ve gaziler ile sakatlık, muhtaçlık maaşı alan abonelerin fatura son ödeme gününü kendilerinin belirlemesine imkan sağlanacak. Bu aboneler, dolduracakları başvuru formunda belli bir tarih aralığı belirleyecek. Abonelerden ardışık tarihler olarak, örneğin, ayın 1 ile 5 ya da 20 ile 25'i gibi 5 günlük bir süreyi kendileri için son ödeme günü olarak bildirmeleri istenecek.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.