Şehr-İ Derya Parkı, Kanlıpınar'da Çöp Sorunuyla Karşı Karşıya

Şehr-İ Derya Parkı, Kanlıpınar'da Çöp Sorunuyla Karşı Karşıya

Eskişehir'in Şehr-i Derya Parkı'nda çöp sorunuyla mücadele eden piknikçiler, bakımsızlığa dikkat çekiyor. Temizlik ve güvenlik önlemleri talep ediliyor.

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesine bağlı Kanlıpınar mahallesinde bulunan Şehr-i Derya Parkı, çevresinin bakımsızlığı ve çöp sorunuyla mücadele eden vatandaşların çabalarına sahne oldu. Piknik yapmaya gelen aileler, parkın şuursuzca atılan çöplerle dolu olması karşısında kendi süpürge ve küreklerini getirerek temizlik yapma yoluna gitti.

ÇÖP DAĞLARINA KARŞI VATANDAŞLARIN KARARLI MÜCADELESİ
aw033002-06.jpg

Piknikçiler, Şehr-i Derya Parkı'nda gördükleri manzaranın kötülüğü karşısında çaresiz kalmıştı. Çevrelerinin bakımsızlığı ve çöp yığınları, aileleri rahatsız etti. Bazı piknikçiler, bu kötü manzaradan kurtulabilmek için evlerinden getirdikleri süpürge ve kürekleri kullanarak kendi etraflarını temizlemeye başladılar.

KANALA DİKKAT ÇEKİLDİ: "ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİK ÖNLEMİ GEREKLİ"
aw033002-07.jpg

Piknik severlerden Zeynep Yakar, parkın bakımsızlığına dikkat çekti. Yakar, otların insan boyunu aştığını ve kanalın içinde çöplerin biriktiğini belirtti. Ayrıca, çocuklar için güvenlik önlemi alınması gerektiğine vurgu yaptı.

AYDINLATMA SORUNU VE ÇÖP PROBLEMİ
eskisehirde-halktan-duyarli-davranis-2.jpg

Yakar, parkın aydınlatmasının güneş enerjisiyle çalıştığını ancak bazı lambaların çalışmadığını da ekledi. Bu nedenle, piknikçiler kendi aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştılar. Bu da çöplerin daha fazla birikmesine yol açtı.

VATANDAŞLAR YETKİLİLERE SESLENDİ
eskisehirde-halktan-duyarli-davranis-3.jpg

Emekli astsubay Süleyman Bala, bu durumu "sorumsuzluk" olarak nitelendirerek yetkililere çağrıda bulundu. Bala, piknik alanlarına daha fazla önem verilmesi gerektiğini ve yetkililerin hizmet sunmasını beklediklerini söyledi.

ŞEHR-İ DERYA PARKI'NA TEMİZLİK VE BAKIM TALEPLERİ ARTIYOR
eskisehirde-halktan-duyarli-davranis-5.jpg

Eskişehir halkı, Şehr-i Derya Parkı'nın temizlenmesi ve bakımının yapılması için yetkililere çağrıda bulunuyor. Piknik yapmak isteyen aileler, sağlıklı ve temiz bir çevre talep ediyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.