Sinan Ateş’in katili, Bolu’da mı saklandı?

Sinan Ateş’in katili, Bolu’da mı saklandı?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi sonrası yaşananlarla ilgili dikkat çeken iddialar paylaşılmaya devam ediyor. İddiaya göre cinayetin sonrasında Bolu'da tetikçi Eray Özyağcı'nın da katıldığı bir 'buluşma' gerçekleşti.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in Ankara’da silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cinayetin tetikçisi olduğu belirtilen Eray Özyağcı, dün akşam saatlerinde yakalandı.

"İddiaya göre; Ateş’in öldürülmesi eyleminde yer aldıkları gerekçesiyle tutuklanan Avukat Serdar Öktem ile Ülkü Ocakları Genel Merkez eski yöneticisi Tolga Demirbaş, cinayetten sonra Bolu’da buluştu. Öktem’in İstanbul’dan, Demirbaş’ın da Ankara’dan Bolu’ya ulaştığı iddia edildi.

Buluşma sırasında cinayetin tetikçisi olduğu iddiasıyla aranan Eray Özyağcı da Demirbaş’la birlikteydi. Öktem ve Demirbaş’ın kullandıkları cep telefonlarının sinyal hareketlerine bakıldığında Bolu ve çevresinde uzun süreyle tur attıkları belirlendi. İşin önemli boyutu ise tetikçi Özyağcı’nın bu buluşmanın ardından dün yakalanana kadar kayıplara karışması.

Cinayet soruşturması kapsamında ilginç bir bilgiye daha ulaşıldı. Savcılık, şüpheli Tolga Demirbaş’ın üçüncü kez gözaltına alınması amacıyla 'gizli' talimat yazdı. Bilgi sızmasının önlenmesi amacıyla talimat, UYAP sistemine yüklenmedi. Aynı talimatta Demirbaş’ın gözaltına alınmasının yanı sıra ev ve işyerinde arama yapılması istendi.

Talimat sonrasında iki gün süreyle gözaltı işlemi gerçekleşemedi. Bunu nedeni ise Demirbaş’ın adresinin Ülkü Ocakları olarak çıkmasıydı. Adres bu şekilde çıkınca arama da yapılmadı.

Savcılık bu kez ikinci bir talimat yazdı. Bu talimatta da Demirbaş’ın gözaltına alınması istendi. Ancak bu kez iddiaya göre arama ve el koyma talebi yoktu. Cinayetin önemli isimlerinden Demirbaş’ın gözaltına alınmasında yaşanan gelişmeler, alınan bilgiye göre Adalet Bakanlığı’na yansıdı. Bu aşamadan sonra bir görüşme trafiği yaşandı ve Demirbaş gözaltına alındı.

İddiaya göre; savcılık, Ateş’in öldürülmesinden sonra bazı emniyetçilerin, henüz adı gündeme gelmediği süreçte Demirbaş’la telefonla görüştüklerini belirledi. Bu görüşmeler nedeniyle savcılığın önümüzdeki süreçte adı belirlenen emniyet personelinin ifadesine başvuracağı söyleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.