Site Sakinlerinin İsyanı: Sorunlarla Boğuşuyoruz, Muhatap Bulamıyoruz!

Site Sakinlerinin İsyanı: Sorunlarla Boğuşuyoruz, Muhatap Bulamıyoruz!

Kocaeli'de Zeray Forum Anatolia sitesindeki sakinler, otopark sorunu, cam patlamaları, küf ve daha fazlası nedeniyle olağanüstü genel kurul talep ediyor. Yönetimle tartışma yaşanıyor.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan Zeray Forum Anatolia Sitesi sakinleri, uzun süredir yaşadıkları sorunlara muhatap bulamamaktan şikayet ederek, olağanüstü genel kurul yapma kararı aldı. Site sakinleri, imza toplayarak yönetimde değişiklik talep etti. Ancak bu talepleriyle karşılaştıkları yönetim üyeleri arasında tartışma yaşandı.

Sitedeki sorunlar arasında en önemlileri arasında, otoparkın her yağmurda su alması, yapılan sözleşmeye uygun olmayan malzemelerin kullanılması sonucu cam patlamaları yaşanması, havuzun kirliliği, projede belirtilen dükkanların açılmaması ve dairelerdeki küflenmeler yer alıyor. Site sakinleri, yönetimle yaşadıkları iletişim sorunlarını da dile getirerek, bu sorunlar nedeniyle çözüm bulamadıklarını ifade ediyorlar.

Site sakini Yalçın Varol, sitedeki sıkıntıların bitmediğini ve çeşitli maddi sorunlarla karşı karşıya olduklarını belirterek, otoparkın her yağmurda su alması ve yüksek ısınma bedelleri ödemek zorunda kalmalarının başlıca sorunları arasında yer aldığını vurguladı. Ayrıca, dairelerde yaşanan rutubetlenmeler, duvar kağıtlarının dökülmesi gibi sorunları da dile getiren Varol, yönetimin kendilerine yeterince destek olmadığını söyledi.

Tuğba Öztürk Timur, evindeki küf sorunu nedeniyle çocuklarıyla birlikte yaşadığı sıkıntıları anlatarak, dükkanların açılmaması nedeniyle siteye taşınırken verilen vaatlerin yerine getirilmediğini ifade etti. Ayrıca, komşuları tarafından taciz edildiğini de sözlerine ekleyen Timur, bu duruma karşı yönetimin yeterince önlem almadığını belirtti.

Diğer bir site sakini Aykut Arıkan ise cam patlamaları ve dökülen prekastlar gibi iş güvenliği risklerine dikkat çekerek, yönetimle yaşadıkları iletişim sorunlarını dile getirdi. Arıkan, sitedeki sıkıntıların çözülmesi için mücadele ettiklerini ve yönetimde değişiklik yapma amacıyla olağanüstü genel kurul talep ettiklerini söyledi.

Mustafa Eğilmez de siteye taşınalı 3 yıl olduğu halde hala yaşadıkları sorunlar nedeniyle isyan etti. Yönetimle olan iletişimlerinin yetersiz olduğunu belirten Eğilmez, tüzel kişi olduklarını belirten yönetim üyelerinin siteye giriş çıkışların kontrolsüz olduğunu dile getirdi. Eğilmez, bu durumu "Nasıl tüzel kişilik?" şeklinde eleştirdi.

Sakinlerin yaşadığı bu sorunlar nedeniyle site yönetimi ile aralarında çıkan tartışmalar, dikkat çeken bir durum olarak öne çıkıyor. Yaşanan sorunların çözümü için sakinlerin talepleri ve yönetimle olan iletişimleri yakından takip edilmeye devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.