Şube müdüründen skandal hareketler

Bolu Müftülüğü Personel Şube Müdürü Lütfi Ekici giderayak öyle usulsüz işlere imza attı ki, görenler ve duyanlar şaşakaldı. Şube Müdürü Ekici Üniversite öğrencisi oğlunu ibadete kapanan camiye vekil imam olarak atadı.

Şube müdüründen skandal hareketler

Haber: C. Kutay Aykan

2014 Yılından bu yana Bolu Müftülüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Lütfi Ekici16 Mart tarihinde tüm Türkiye genelinde Kovid – 19 tedbirleri kapsamında camilerde ibadet yasaklanmasının ardından ibadete kapatılan Kürkçüler Mahallesi Camiine oğlu Ebrar Can Ekici’yi vekil imam olarak görevlendirmesi tepkilere yol açtı.

CEMAAT YOK İKİNCİ İMAM ATANDI

16 Mart’ta camilerin korona virüs tedbirleri kapsamında ibadete kapatılmasından iki gün sonra 18 Mart’ta Düzce Üniversitesinde öğrenci olan 21 yaşındaki oğlunu Kürkçüler Mahallesi Camiine vekaleten atayan Şube Müdürü Lütfi Ekici’nin ikametgâhının da aynı yerde bulunduğu belirtildi. Evinin yanındaki kapalı camiye üstelik caminin imamı varken ikinci imam olarak atanan oğul Ekici çalışmadığı halde iki buçuk aydır maaş alması cemaatin tepkisine yol açtı.

USULSUZ ATAMALAR NE OLACAK

Bir hafta önce Ankara Etimesgut İlçe Müftülüğü Şube Müdürlüğü görevine atanan, Bolu Müftülüğü Personel Şube Müdürü Lütfi Ekici’nin 15 Haziran itibarıyla Bolu ile ilişkisini keseceği belirtildi. Oğlu dışında birçok kişiyi teamüllere aykırı olarak cemaatsiz camilere, kapalı olan öğrenci yurtlarına, imamı olan camilere atayan Şube Müdür hakkında Bolu İl Müftüsü Orhan Genç’in ne yapacağı ise merak konusu oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DERTLİ...
DERTLİ... - 1 yıl Önce

YALAN YALAN YALAN ... KIYMETLİ MÜDÜRÜMÜZ , MENFAATİNE TERS DÜŞEN KİŞİ VEYA KİŞİLERCE YALAN VE İFTİRALARA KURBAN EDİLMEK İSTENMEKTEDİR. BOLUMUZA ÇOK BÜYÜK FAYDALARI DOKUNAN MÜDÜRÜMÜZ MÜFTÜLÜK PERSONELİ TARAFINDAN SEVİLEN BİRİSİDİR.

Adaletten ve dorulardan yana olanlar
Adaletten ve dorulardan yana olanlar - 1 yıl Önce

Hucurat suresi﴾6﴿ Ey iman edenler! Bilmeden birilerine zarar verip de sonra yaptığınıza pişman olmamanız için, yoldan çıkmışın biri size bir haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın.
Bu haberi yapan gazeteci hiç arastirmaz mi?
1. Şube müdürlerinin atama yetkileri yoktur. İllerde atamalar valinin yetkisindedir. (Sinav komisyonun teklifiyle)
2. Vekil imam hatip atayabilmek icin il müftülükleri vekil imam hatiplik sınavı açarlar ve bir liste oluşur ve ihtiyaç duyuldukça ve sırası gelen çağrılır boş bulunan camiye sirasi gelene teklif edilir. Kabul ederse atsmz teklifi yapılır. Kabul etmezse sıradaki diğer kişi çağrılır ve bu sıralama böyle devam eder. Vekil imam hatip de her camiye atanmaz. Bir camiye vekil atayabilmek için
a)asıl görevlisi askerde olan camiler
b)asil görevlisi yurtdışında görevlendirilen camiler
c) asil görevlisi en az üç ay sureyle başka kurumda veya hastalık sebebiyle uzun sure raporlu olan camilere vekil atanabilir.
Butun bunlar kesin kurallara bağlanmişken bu yanlış anlamalara sebebiyet verecek kurumları itibarsizlastiran yalan haberi kim veya kimler servis eder? Hem de tayini baska bir yere çıkmış bir kişiyi hangi amaçla yıpratılmak istenir? Yoksa çalıştığı dönem ayağınıza çok mu bastı? Kurum içindeki köstebekler söyleyin!
Unutmayın ki ekmeğini yediğiniz müftülüğü, diyaneti yıpratmak bindiğiniz dali kestiğinizin farkında bile değilsiniz. Bu yalanları kimlerin hangi sebeplerle yaptığını hangi sebeblerle yaptıklarını bütün bolu ve diyanet camiası bilmektedir.

vaybe
vaybe - 1 yıl Önce

vay be camiler kapalı cemaat yok namaz kılınmıyor imam ata üstelik vekil imam bir camiye iki imam millet on iki saat çalışsın askeri ücrete canı çıksın vay benim devletim vah

Korona ha
Korona ha - 1 yıl Önce

Vay Korona sen neymişsin be abi korona bahane vekillik şahane olacak tabiki de niye uyuz oluyorsunuz adamcağız müdür tabi iki imamda olur üç te

Orhan
Orhan - 1 yıl Önce

Ne yapsın yani önce akrabadan başlamasın mı? En iyisini yapmış. 18 yıldır tepedekiler yapmıyor sanki gariban şube müdürü yapmış çok mu. Ne güzel helal para kazanacak oğlu o da gurur duyacak. AKP il kadın kolları baskanı sanki yapmadı haram para yemeyi. Bunlar normal şeyler onlar için. Yartgılamak niye onu anlayamadım.

Muastafa culcu
Muastafa culcu - 1 yıl Önce

La kardeşim adamlar müftülüğün içme suyunu golcugun tepesinden devletin verdiği araçlarla getiriyor şube müdürlerinin alayı muhtulugun araçlarıyla taşınıyor 90 personel buradan geciniyor ben yalan soyluyosam gidin takip edin

vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

yorumları niye göremiyoruz? Yoksa haber elinizde mi patladı.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Kimse bana lüftünün adil olduğunu söylemesin. Onun ne kadar adil olduğunun herkes biliyor. İşine gelen kişileri özellikle diyanet sen mensuplarını istedikleri yere atama işlerini yapıyor lakin gariban ve kimseniz yoksa hiç bir yere atamanızı yapmaz.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124