Tanju Özcan, Almanya’dan oy almaya gitti

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Genel Merkezi tarafından Almanya’da kullanılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyları ülkemize getirmek için görevlendirildi. Özcan, dün uçakla Almanya’ya giderek sandıklardaki oy torbalarını alarak diğer görevlilerle beraber ülkeye dönecek.

 Tanju Özcan, Almanya’dan oy almaya gitti

Haber: Kasım ŞAHİN

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a CHP Genel Merkezi çok önemli bir görev verdi. Yurt dışındaki vatandaşlar için erkenden Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy verme işlemleri başlatıldığından dolayı Almanya’da oy verme işlemleri tamamlandı. CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Özcan, dün gerçekleştirilen ve geniş katılımlı olan toplantıya katılamadan erken saatlerde Ankara’ya gitmek zorunda kaldı.

Gurbetçi vatandaşların yoğun şekilde yaşadığı Almanya’da Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy verme işlemlerinin tamamlanması nedeniyle Tanju Özcan, dün öğleden sonra uçakla Almanya’ya gitti. Özcan, diğer parti yöneticileri ve Yüksek Seçim Kurulu görevleriyle birlikte kullanılan oy sandıklarının içersindeki zarfları mühürlenme işlemlerinin tamamlanmasının ardından oy çuvallarını Türkiye’ye getirecekler ve oylar gözetim altında sayılacaklar.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124