Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden çiftçilere toprak analizi

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden çiftçilere toprak analizi

Tarım ve Orman Bolu İl Müdürlüğü, gereksiz gübre kullanımını azaltmak için çiftçilere ücretsiz toprak analizi imkânı sunuyor.

Tarım ve Orman Bolu İl Müdürlüğü, verimli tarımın temel taşlarından biri olan doğru gübreleme konusunda çiftçilere önemli bir fırsat sunuyor. Müdürlük, 2023 yılı İl Özel İdare bütçesinden ayrılan ödenekle 190 adet toprak numunesinin analizini ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

tarim-ve-orman-il-mudurlugunden-ucretsiz-toprak-analizi-5.jpg

Tarımın sürdürülebilirliği için gereksiz gübre kullanımının azaltılması ve doğru gübrelemenin vurgulandığı açıklamada, üreticilerin bu hizmetten yararlanabilmesi için toprak numunelerini İl Müdürlüğü'ne teslim etmeleri gerektiği belirtildi. Analizlerin ücretsiz olarak yapılacağı bu adımla, çiftçilerin doğru gübreleme konusunda bilinçlenmeleri amaçlanıyor. Analiz sonuçları ve uzman tavsiyeleri ise İl Müdürlüğü'nün Tarımsal Alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü'nden alınabilecek.

tarim-ve-orman-il-mudurlugunden-ucretsiz-toprak-analizi-7.jpg

Tarımın gelişimi için atılan bu adım dolayısıyla İl Özel İdare'ye ve emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Müdürlük yetkilileri, çiftçilerin bu hizmetten faydalanmalarını diledi.

tarim-ve-orman-il-mudurlugunden-ucretsiz-toprak-analizi-3.jpg

Vatandaşlar, ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikâyet ve görüşlerini paylaşmak için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler.

tarim-ve-orman-il-mudurlugunden-ucretsiz-toprak-analizi-4.jpgtarim-ve-orman-il-mudurlugunden-ucretsiz-toprak-analizi-2.jpgtarim-ve-orman-il-mudurlugunden-ucretsiz-toprak-analizi-6.jpgtarim-ve-orman-il-mudurlugunden-ucretsiz-toprak-analizi-8.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.