Taşeron işçiler kadrolu oldu

SEDAŞ ile TES-İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi neticesinde Bolu’dan toplam 138 personeli ilgilendiren iş sözleşmesi için Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Gebze merkez arıza binalarında aynı anda adak kurbanlar kesildi.

Taşeron işçiler kadrolu oldu
 Haber; Ayşe Muş

SEDAŞ, TES-İŞ ile imzalanan toplu iş sözleşmesi neticesinde yüklenici firmalardan alınan hizmetler artık SEDAŞ bünyesinde gerçekleşecek.954 taşeron işçisine kadro anlamına gelen sözleşme ile Türkiye'de de bir ilke imza atılmış oldu. Taşeron  işçilerin  kadroya alınmasıyla  maaşlarında yüzde 30'luk  bir  artış sağlanmış oldu. Elektrik  dağıtımında  bu zamana kadar arıza,  bakım   onarım, endeks  okuma, açma kesme  işlemlerini  taşeron firmalardan   hizmet   alım   yoluyla sürdüren Sedaş, 1 Temmuz  2013   tarihi  itibariyle bu  işlemleri  kendi bünyesinde yapılandıracak  ve bundan sonra 954  yüklenici   firma   çalışanı  Sedaş' ta kadrolu olarak çalışmaya başlayacak. Bolu’dan toplam 138 personeli ilgilendiren iş sözleşmesi için Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Gebze merkez arıza binalarında aynı anda adak kurbanlar kesildi. Törene TES-İŞ Adapazarı Şubesi Başkanı İrfan Kabaloğlu, Şube Mali sekreteri Hasan Arıcı, Sakarya Baş temsilcisi Naci Çolak, Bolu baş temsilcisi İlhan Özdemir, Bolu temsilcisi Oğuz Gökmen Şahin, İl sorumlusu İsmail Doğan gibi isimler katıldı. Törende konuşan İrfan Kabaloğlu: “Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Gebze merkez arıza, binalarında çalışan taşeron işçiler kadroya alınırsa kurban kesmek için adak adamıştık. Çok şükür bu işlem gerçekleşti.Tes-İş sendikası olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi. Kurban kesimi sırasında ettiği dua aile dikkat çeken “hocaların hocası” Lütfi Hoca katılımcılardan büyük bir ilgi gördü.

“Sedaş’a 40 yeni Araç”

 

TES-İŞ sendika başkanı İrfan Kabaloğlu Bolu Sedaş bünyesine toplam 138 yeni personelin alındığını söyleyerek toplam 40 adet araç takviyesinin yapıldığını belirtti. Kabaloğlu vatandaşların mağduriyetlerini en hızlı şekilde gidereceklerinin garantisini de verdi.  
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2013, 21:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
dede
dede - 8 yıl Önce

hadi hayirlisi olsun darisi başimiza

meral topçamı
meral topçamı - 8 yıl Önce

darısı bizim başımıza inşallah

zekeriya özmen 78
zekeriya özmen 78 - 8 yıl Önce

hayirli olsun darisi bizim başimiza

HAKAN KAYA
HAKAN KAYA - 8 yıl Önce

çok iyi bir karar olmuş hayirlisi

Adil AÇIKGÖZ
Adil AÇIKGÖZ - 8 yıl Önce

i̇nşallah darisi bi̇zi̇m başimiza. antalya tes-iş şubesinden müjdeli bir haber bekliyoruz.dsi 13.bölge de özel güvenlik olarak çalışıyorum.

mehmet yıldırım
mehmet yıldırım - 8 yıl Önce

hayırlı olsun darısı bizim başımıza inş.

zekai
zekai - 8 yıl Önce

isallah bızım basımızada dıyelım arkadaslar

TAŞERON
TAŞERON - 8 yıl Önce

sayin çelik uyuma taşeron işçisine sahip çik kadro verininz sayin bakan taşeron işçileri açlik sinirinin altida ücretle yaşam mücadelesini veriyor akp çikmiş 5 çocuktan bahsediyor yalanlariniza doymadinizmi akp siz başta faruk çelik başta olamak üzere taşeron işçilerini düşünmeyen bakanlarin istifasini versinler nede olsa sizleri halk getirdi halkta indirmesini bilir

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124