Tehlikeli inatlaşma!

Bolu belediyesi yetkililerinin Halkevi Bolu şubesi ile Türk Kadınlar birliği Bolu şubesinin kapılarını Cuma günü saat 17.00’da mühürlemesi büyük bir şaşkınlık yarattı.

Tehlikeli inatlaşma!
 Bolu belediyesi Büyükcami mahallesinde bulunan Halkevi Bolu şubesi, Türk Kadınlar birliği Bolu şubesi, Türkiye yardım sevenler derneği Bolu şubesi Türkiye emekli Subaylar derneği Bolu şubesi ve Öğretmenler lokaline ait işyerlerinin kültürpark projesi kapsamında görüntü kirliliği yarattığı gerekçesiyle Haziran ayında yazılar göndermiş ve üç gün içersinde İmar kanununun 32.ve 42.maddelerine göre mühürleme ve cezai işlemlerinin yapılacağına dikkat çekmişti. Bolu belediyesi daha sonra söz konusu kurum sahipleriyle anlaşma zemini aramıştı. Perşembe günü gerçekleştirilen Ağustos ayı belediye meclis oturumunda ise söz konusu işyerlerinin alımı, belediye’ye ait yeni yapılacak işyerleriyle takas veya trampa yapılması ve işyerleri yapılana kadar kira bedelinin belediye bütçesinden ödenmesi konularında belediye encümenine yetki verilmesine karar verilmişti. Bolu belediyesinin tüm yaşanan gelişmeler ışığında dün Halkevi Bolu şubesi ile Türk Kadınlar birliği Bolu şubesinin kapılarını mühürlemesi büyük bir şaşkınlık yarattı. Konu ile ilgili olarak konuşan Bolu halkevi başkanı Sualp Güler Haziran ayında gönderilen yazılar sonrasında Türkiye yardım sevenler derneği Bolu şubesi, Türkiye emekli Subaylar derneği Bolu şubesi ve Öğretmenler lokaline ait işyerleri temsilcilerinin mahkemeye giderek yürütme durdurma kararı aldığını söyleyerek

Biz bu kararların emsal teşkil edeceğini düşünerek mahkeme yoluna gitmemiştik.Bolu belediyesinin Türk Kadınlar birliği ve Halkevi Bolu şubesinin kapılarını mühürlemesi diğer mahkeme kararları göz önüne alındığında oldukça düşündürücüdür.Pazartesi günü bizde bölge idare mahkemesine başvuruda bulunarak Türkiye Emekli Subaylar derneğinin aldığı yürütme durdurma kararının emsal teşkil ettiğini belirterek müracaat edeceğiz” dedi. Bolu halkevi başkanı Sualp Güler “Mahkemeden yürütme durdurma kararı talep edeceğiz” diye konuştu.

 Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2013, 21:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
İLHAN TAŞDELEN
İLHAN TAŞDELEN - 8 yıl Önce

güzel günler göreceği̇z çocuklar..güzel günler motorlari mavili̇klere süreceği̇z..

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124