Terörün kökü idamla kazınır

Terörün kökü idamla kazınır

HEPAR Genel başkanı Osman Pamukoğlu Türkiye’deki terör olaylarının ancak idamın geri getirilmesiyle çözüleceğini söyleyerek “Türkiye’de ki asker kaçaklarının % 80’ni sağlam durumdadır....

HEPAR Genel başkanı Osman Pamukoğlu Türkiye’deki terör olaylarının ancak idamın geri getirilmesiyle çözüleceğini söyleyerek “Türkiye’de ki asker kaçaklarının % 80’ni sağlam durumdadır. İktidar olduğumuz gün hepsini Hakkâri’de silah altına alacağım” dedi.

 

Seçim gezileri kapsamında Bolu'ya gelen HEPAR Lideri Osman Pamukoğlu, Seçim otobüsüyle kent merkezinde tur attıktan sonra Cumhuriyet parkında partililerle bir araya geldi. Bir süre partililerle ve halkla sohbet eden Pamukoğlu, AK Parti ve CHP'yi eleştirerek, "Biz bunlar gibi masal okuyan değiliz. Kuşlara, tavuklara yem atar gibi akşam oturup Seçim beyannamesi yazıp, oraya buraya dağıtan ve söyleyenlerden de değiliz. Şarlo'dan farkları yok. Bizim gözümüzde de Hacivat ve Karagöz'den farklı değiller. Bunları bu devletin başına geçirip siyasi bağımsızlık, ekonomik bağımsızlık sağlanacağını zannediyorlarsa bunları sananların alnını karışlarım. Bunu sananların beyinlerini kuyumcu terazisiyle tartmak lazım. Bir tarafa da serçenin beynini koymak lazım. Bizim ana koşulumuz siyasi ve ekonomik bağımsızlıktır. Ekonomik bağımsızlığı olmayan milletler sadece Uşak muamelesine tabi olacaktır" diye konuştu.

”Bu da Türkiye'nin seçim tarihi"
Osman Pamukoğlu, gazetemiz haber müdürü Hakan Karacaören’in , "Meclis'e giremezseniz istifa edecek misiniz?" şeklindeki sorusuna, "Sen ‘dünya siyasi tarihi’ diye bir kitap var. Onu okudun mu? Biliyor musun?  Şeklinde cevap verdi. Karacaören’in “bilmiyorum, okumadım“ biçiminde ki sözüne Pamukoğlu “ Bilmiyorsun, öğrenirsin, yaşın müsait" yanıtını verdi. Pamukoğlu, dünyanın neresinde kurulursa kurulsun, dünyanın beş kıtasında, ideolojileri ve ilkeleri ne olursa olsun bir partinin ilk kez girdiği seçimde %3. 2 oy almasının iyi bir gelişme olduğunu belirterek, 12 Eylül'den sonra CHP'nin Meclis'e girdiğini söyledi. Karacaören’in , "Meclis'e CHP değil, SHP girdi" sözü üzerine ise Osman Pamukoğlu "Dur onun da girdiği bir tarih var. Sen bana Anap'ın seçime girdiği tarihi söyle" dedi. Karacaören  "1983 yılıydı. Özal'dı genel başkan" dedi. Pamukoğlu'nun, "Özal'ı bırak" sözü üzerine de Karacaören "Turgut Sunalp, Özal, 3 parti vardı. Bu da Türkiye'nin Seçim tarihi" diye cevap verdi. Bu söz üzerine  Osman Pamukoğlu, "Ters anlıyorsun, ters yazıyorsun evladım. Bu milletin çocuklarını 20 yaşından bu yana ben eğittim. Erkekleri tanırım. Bakınca ne yazacaksın, ne konuşacaksın, anlarım. Şunu gör ve yaz. Meclis'teyim hemşehrim" dedi.

Yunanistan'a gövde gösterisi yapmaya ihtiyacımız yok

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Efes ve Denizkurdu tatbikatlarının iptal edilmesinin hatırlatılması üzerine ise şunları söyledi: "Askerlerin yaptığı işler ve kararlarla ilgilenmiyorum. Tamamen mevzilerde, siperlere girmiş, susmuş. Bana göre kendi hukukunu bile arayamıyor. Ben bu tip tatbikatlara bile karşıyım. Yunanistan'a gövde gösterisi yapmaya ihtiyacımız yok bizim. Bu tip tatbikatları, lüzumsuz para, diye görüyorum iktidar olduğum zaman bu tatbikatları kaldıracağım. " şeklinde konuştu. Pamukoğlu daha sonra Sakarya'ya hareket etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.