Ticaret Sanayi Odaları üyelerine ödeme kolaylığı sağlanacak

Ticaret Sanayi Odaları üyelerine ödeme kolaylığı sağlanacak

TBMM’de kamuya ait borçların yapılandırılmasını içeren kanun kapsamında, Ticaret Sanayi Odası’na bağlı üyeler, geçtiğimiz 2022 yılı ve öncesine ait aidat borçlarına getirilen ödeme kolaylığından faydalanabilecekler.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde kamuya ait olan borçların yapılandırılmasını içeren kanun çerçevesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre, üyelerin oda ve borsalara olan aidat, navlun hasılatından alınacak oda payları ve borsa tescil ücreti ile oda ve borsaların aidat borçları, bunlara ait faiz, gecikme faizi, gecikme zamları yeniden yapılandırıldı.

12 Mart 2023 tarih ve 7440 sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle, ülke genelindeki TOBB üyelerine ödeme kolaylığı sağlandığını kaydedildi. Geçmiş dönem aidat borçlarının gecikme zamlarının tamamı af çerçevesinde yer alırken, üyeler sadece anapara ödemesi yapabilecek.

9 TAKSİTE KADAR TAKSİTLENDİRİLEBİLECEK

Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin en geç 31 Mayıs tarihine kadar başvuru yapmaları gerektiğini belirtilirken, kanun çerçevesinde yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyeler, en fazla 9 taksite kadar anaparayı taksitlendirebilecekler. Bir takvim yılında birden fazla taksitin ödenmemesi durumunda şartların sağlanmaması sebebiyle af çerçevesinde çıkartılacağı açıklandı.

Bolu Ticaret Sanayi Odası(BTSO)’na bağlı binlerce üye, 2022 yılı ve öncesine ait geçmiş dönem aidat borçlarına getirilen ödeme kolaylığından faydalanabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.