Trabzon’dan neyimiz eksik?

Trabzon’dan neyimiz eksik?

Organize sanayi bölgelerinde yer alan parseller, Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararın ekinde yer alan ``Yatırım Teşvik Uygulamalarında Bölgeler``gruplandırması çerçevesinde, bölgelere ve yatırımlara göre...

Organize sanayi bölgelerinde yer alan parseller, Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararın ekinde yer alan ``Yatırım Teşvik Uygulamalarında Bölgeler``gruplandırması çerçevesinde, bölgelere ve yatırımlara göre değişen oranlarda indirimli veya bedelsiz olarak verilecek.Buna göre 1.bölge’de yer alan Bolu’da OSB parselleri % 50 indirimli,4.bölgede yer alan Trabzon gibi kentlerde ise “bedelsiz” olarak yatırımcıya tahsis edilecek.

 

Bakanlar Kurulu`nun ``Organize Sanayi Bölgelerindeki Parsellerin Tamamen veya Kısmen bedelsiz olarak Tahsisi Hakkındaki Kararı``, Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre OSB parselleri, 1. bölgedeki il ve ilçelerden sosyo-ekonomik gelişmişlik endeks değeri 1 ve altında olan il ve ilçelerde yüzde 50 indirimli, 2. bölgedeki illerin merkez ilçelerinde yüzde 50, ilçelerinde yüzde 60 indirimli, 3. bölgedeki illerin merkez ilçelerinde yüzde 70, ilçelerinde yüzde 90 indirimli, 4. bölgedeki il ve ilçeler ile karar kapsamına giren büyük ölçekli yatırımlar için bedelsiz olarak tahsis edilecek. İlimiz Bolu yatırım teşvik uygulamaları için ayrılan 4 bölge içinde 1. Bölge içinde yer alıyor.1.bölge’de İlimizin yanı sıra İstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İzmir, Bursa, Eskişehir, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Yalova ve Ankara yer alıyor. Büyük ölçekli yatırımlar için bedelsiz olarak tahsis edilecek olan iller arasında ise Kastamonu, Çankırı, Sinop, Trabzon, Ordu, Giresun, Bozcaada ve Gökçeada gibi kentler ve ilçeler yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.