TSO’dan Kamu Hastaneleri Birliği’ne tebrik

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş, Türkiye genelinde yapılan araştırmalarda Bolu’nun sağlıkta başarılı ikinci il olması üzerine, Kamu Hastaneleri Birliği yönetimini tebrik etti.

TSO’dan Kamu Hastaneleri Birliği’ne tebrik

Bolu, TÜİK tarafından ülke genelinde yapılan araştırmada, sağlık altyapısı ve imkanlarının yeterliliği, sağlık hizmetlerinden memnuniyet açısından, yaşam kalitesi ile doğrudan ilgili olan sağlık boyutu endeksinde, Türkiye’nin ikinci ili olma başarısı gösterdi. Sağlıkta elde edilen bu önemli başarı kamuoyunda da büyük yankı uyandırdı.

“BAŞARIDA SAĞLIK TEŞKİLATIMIZIN VE ÇALIŞANLARIN KATKISI AŞİKAR”

Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu’nun sağlıkta zirve yaptığı sıralamanın açıklanmasının ardından Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu’nu yazılı bir mesajla kutladı. Ateş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan 2015 Yılı İllerde Yaşam Endeksi araştırmasında, sağlık endeksinde ilimizin ikinci sırada yer almış olmasını büyük bir memnuniyetle karşılamış bulunmaktayım.

Bu başarıda, mevcut sağlık tesislerimiz ve güçlü sağlık altyapımız kadar, sağlık teşkilatımızın ve her kademedeki güzide sağlık çalışanlarımızın katkıları bulunduğu aşikardır. Kamunun sağlık hizmetlerinden yüzde 87,3 gibi oldukça yüksek bir memnuniyet oranına sahip oluşu, bunun en açık göstergelerinden birisidir.

Bu vesileyle, elde edilen başarıdan dolayı şahsınız nezdinde tüm sağlık, teşkilatımızı ve çalışanlarımızı kutlar; önümüzdeki süreçte ilimizin Türkiye’nin sağlık alanında birinci sırada yer alan şehri olması hedefiyle, başarılı ve gayretli çalışmalarınızın devamını dilerim.” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124