TSO’NUN DÖRT YILLIK YOL HARİTASI HAZIRLANIYOR

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın, TOBB akreditasyon sistemi kapsamında 2016-2019 yıllarını kapsayacak olan stratejik planının hazırlık çalışmaları TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle başlatıldı.

TSO’NUN DÖRT YILLIK YOL HARİTASI HAZIRLANIYOR
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın dört yıllık yol haritasının belirleneceği stratejik plan ile ilgili ilk inceleme toplantıları TOBB ETÜ uzmanı Dr. Ekin Tokat’ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Planlama çalışmaları kapsamında, Şubat ayı süresince Oda Meclis, Yönetim Kurulu, Meslek Komiteleri ve Oda üyelerinin katılımıyla iç paydaş toplantıları, ayrıca TSO’nun faaliyet ve görev alanlarıyla ilgili dış kurum ve kuruluşların katılımıyla dış paydaş toplantıları gerçekleştirileceği bildirildi. Yine aynı süreçte Oda üyelerinden önümüzdeki dönemde TSO’dan talep ve beklentileri, anketler aracılığıyla alınarak stratejik amaç ve hedeflerin altında oluşturulacak yıllık çalışma planlarına yansıtılacak. 
“ÜYELERİMİZİN, KURUM VE KURULUŞLARIMIZIN AKTİF OLARAK KATILIMINI SON DERECE ÖNEMSİYORUZ”
Konuyla ilgili bilgiler veren TSO Başkanı Türker Ateş, “Bilindiği üzere gerek il, gerek ülke olarak, 64. Hükümetin işbaşı yapmasıyla birlikte, ekonomimize yoğunlaşmamız gereken önemli bir döneme girdik. Bolu olarak, ekonomik yönden hedefleri, bunlara bağlı olarak da öncelikleri, talep ve beklentileri olan bir iliz. Başkentte Parlamentoda üç temsilcimiz, iş dünyamız açısından önem arz eden iki tane önemli Bakanlıkta Bakan Yardımcılarımız var. Bu dönemi il olarak önemli kazanımlarla değerlendirmek durumundayız. İktisadi ve sektörel gündemimizde önemli konularımız var. Gümrük Müdürlüğü’müz faaliyete başladı. Oda olarak gümrük teşkilatımızın işlem hacmi ve kapasitesini pozitif yönlü değiştirecek, ihtisas gümrüğü, geçici depolama tesisi gibi bir dizi çalışmaları sürdürüyoruz. Turizm sektöründe Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edildi. 52 bin hektarlık bölgenin planlama çalışmaları Bakanlık nezdinde başlatılıp yürütülecek. Tarım sektöründe, Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu fonlarının 81 ile yayılması gibi hususlar söz konusu. Bolu’muzun sosyo-ekonomik gelişimi ve kalkınması sürecinin en önemli kilit oyuncularından birisi de Bolu iş dünyasının, tüccar ve sanayicisinin çatı kuruluşu olan Odamızdır. Önümüzdeki dört yılda Odamızın uygulayacağı stratejik planını, izleyeceği yol haritasını oluşturma hazırlıklarımıza başlayarak belirli bir noktaya getirdik. Odamızın stratejik planı, bir bakıma iş dünyamızın, üyelerimizin ve İlimizin ekonomik perspektiften yol haritası anlamına geliyor. Dolayısıyla, üye tabanımızın ve birlikte çalıştığımız kurum ve kuruluşlarımızın öneri, düşünce ve yönlendirmeleriyle bu sürece aktif olarak katılımını son derece önemsiyoruz. İlimizin genel ekonomik yararına yapılan çalışmaların yanında, Odamızın varlık sebebi olan üyelerimize sunduğumuz hizmetlerin yelpazesini geliştirerek, üyelerimizin önlerini açacak faaliyetlerle kendilerini geliştirmelerine ve rekabet güçlerini artırmalarına daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz. İlk etapta anketler ile üyelerimize ve paydaşlarımıza ulaştık. Şubat ayı süresince üyelerimizle ve paydaşlarımızla toplantılar gerçekleştireceğiz. Bu şekilde, Odamızın güçlü ve gelişime açık  yönlerini, Odamızdan beklentileri belirleyerek, bunları somut amaçlara, hedeflere ve faaliyetlere dönüştürmeyi planlıyoruz” dedi. HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124