Tüm bir yılın emeği görücüye çıktı

Tüm bir yılın emeği görücüye çıktı

Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından düzenlenen kurslara katılan kursiyerler yılsonu sergisi düzenledi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen...

Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından düzenlenen kurslara katılan kursiyerler yılsonu sergisi düzenledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen programa Bolu Valisi İbrahim Özçimen ve eşi Nezahat Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Nuri Kaçmaz, İl Kültür Turizm Müdürü Hasan Kaplan, Toplum Ruh Sağlığı Hastanesi Başhekimi Hülya Ensari, Kredi Yurtlar Bölge Müdürü Şerafettin Çilkara, İzzet Baysal Akşam Sanat Okulu Müdürü Kemal Yaman ve kursiyerler katıldı. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.Düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Özçimen, halk eğitim kurslarının Bolu'da yıllardır düzenlendiğini ifade ederek, ''Bu kurslardan azami faydayı sağlamalıyız. Amacımız, kurs görenleri iş sahibi olabilir seviyeye getirmek. Eğer bunu yapabilirsek halk eğitimler kursları devam eder'' dedi. Bolu İl Mili Eğitim Müdürü Recep Sezer ise öğrenmenin sadece belli bir zaman diliminde başlayıp belli bir zaman diliminde bitmediğini belirterek, ''Eğitim öğretimin insanın bir ömür boyunca, bütün yaş dilimlerinde devam etmekte olduğunu'' ifade etti. Konuşmaların ardından Bolu ve Karadeniz yöresine ait halk oyunları gösterileri yapıldı.

Daha sonra, halk eğitim müdürlüğünce açılan kurslarda okuma yazma öğrenenlerin belgeleri takdim edildi. Program sonunda kursiyerlerin yapmış oldukları ürünlerin bulunduğu sergi gezildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.