Turizm sektörü personeli aşılanıyor!

Bakanlık tarafından turizm sektörü personeline yönelik yürütülen aşı programı kapsamında, ilimizde de turizm sektöründe görev yapan personel, Kovid-19 aşılarını olmaya başladı.

Turizm sektörü personeli aşılanıyor!

Haber: Aysun Beykoz

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen "Güvenli Turizm Sertifika Programı" kapsamında turizm sektöründeki personele yönelik başlatılan aşı programı devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ilimizde de personelin aşılanmasına başlandı. Sektör çalışanları, Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi'nde Kovid-19 aşılarını oldu.

"ACİL AŞILAMA TURİZM SEKTÖRÜNÜ CANLANDIRACAK"

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş, Kartalkaya Kayak Merkezi, Yedigöller Milli Parkı, Abant, Gölcük ve Sülüklügöl Tabiat Parkları gibi birçok turizm alanına sahip olan Bolu'nun her yıl 1 milyonun üzerinde tatilci ağırladığını söyledi.

Şehirde turizm belgesi olan 28 tesiste yaklaşık 1200 kişinin çalıştığına dikkat çeken Ateş, "Turizm sektörü, ilimizde en fazla istihdamın sağlandığı sektör. İstanbul ile Ankara arasında yer alan Bolu, yurt içi turizmine en fazla ikame eden illerin başında geliyor" dedi.

Ateş, tehdidin en fazla olduğu sektörlerin başında geldiği için turizmde görevli personelin acil aşılanmasının doğru bir karar olduğunu vurgulayarak, "Turizmde algı çok önemli. Aşı, bu algıyı kırabilir. Avrupa, turizm açısından aşılanmış bölgelere kaymakta. Turizm sektörüne hizmet verenlerin aşılanmış olması, kendilerini en az riskli görecekleri noktada hem algıyı yönetecek hem de sağlıklı bir turizm sektörünün canlanmasını sağlayacak" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124