“Türkçülük saflarına çağırırız”

“Türkçülük saflarına çağırırız”

Köroğlu Ötüken Derneği Başkanı Aziz Onurhan Ahraz, 20 Temmuz Kıbrıs Harekatının yıl dönümü nedeni ile bir basın açıklamasında bulundu. Ahraz, Türk milletini Türkçülük saflarına çağırdı.

Haber: Esra ÖZTÜRK

Köroğlu Ötüken Derneği Başkanı Aziz Onurhan Ahraz, 20 Temmuz Kıbrıs Harekatının 43’üncü yıl dönümü nedeni ile basın açıklamasında bulundu. Ahraz, yüce Türk milletini Türkçülük saflarına çağırarak “20 Temmuz 1974 tarihi, yüzlerce yıllık Türk yurdu olan Kıbrıs’ı yunan toprağı yapmak için her türlü kahpe, alçak saldırıyı yürütmekte olan soysuz rumlara karşı, Yüce Türk ordusunun “dur” dediği tarihtir. Tarihin her döneminde, dünyanın her yerinde, kahramanlığını defalarca kanıtlamış olan Türk ordusunun yazdığı destanlara bir yenisini eklediği tarihtir. Tarihinin en zor zamanlarından birini yaşayan, her taraftan alçakça saldırıların alenen, hayasızca yapıldığı Türk ordusunun, yazdığı bu destanın hatırlatılması, anlaşılması ve anlatılması her zamankinden daha elzemdir. Bu sene Ocak ayı itibariyle, BM gözetiminde Cenevre’de başlayan görüşmelerde, Türk toprağı Kıbrıs’ın soysuz rumlara peşkeş çekilmek istendi. Tüm bu yaşananlar batının şımarık çocuğu rumlara kendini bilmezce “Türklerin kanını içeceğiz” gibi laflar etme cesareti verdi. Bu soysuzların unuttuğu bir şey vardır ki o da bundan yaklaşık 50 sene önce en az onlar kadar soysuz ataları savunmasız bir avuç Türk’e karşı arslan kesilmişken, Türk ordusu karşısında hâlâ kırılamamış maraton rekorları kırmış, kendilerini tüm Batı ittifakı zor kurtarmıştı.

Dışarıdan kahpe saldırıların, içeriden akıl almaz ihanetlerin tüm Kıbrıs Türklüğünü tehdit ettiği, Kıbrıs Türklerinin yazdığı destanın unutturulmaya çalışıldığı bu dönemde 800’den fazla şehidimizi hatırlamak, mücadelenin her aşamasında yer alan Rauf Denktaş gibi bir kahramanı yad etmek her zamankinden daha önemlidir. Ezelden beridir, ordusunun yanında yer almış, ona yapılan her saldırıyı kendi benliğine yapılmış kabul eden biz Türkçüler; bu kutlu zafer gününde bir kez daha, her bir karış toprağımız için, yüce ordumuzun her bir onurlu mensubu için, her alanda, kanımızın son damlasına, kalemimizin son mürekkebine kadar mücadele etmeyi kendimize görev bildiğimizi beyan eder, Yüce Türk milletini bu kutlu mücadelemizde Türkçülük saflarına çağırırız. Türk ırkı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum