Türkiye, yoksul ve mazlum Halkların umudu oldu

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ramazan bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Bolu halkının Ramazan bayramını kutladı.

Türkiye, yoksul ve mazlum Halkların umudu oldu
 AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Bayramlar kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu, birlik ve beraberliğimizi tazeleme günüdür" dedi. Ercoşkun, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda "Her türlü dayanışma ve yüce duygunun tezahür ettiği, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gönüllerimiz bir yandan bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan dünya üzerinde bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını da aynı şekilde yüreklerimizde taşıyoruz. Millet olarak, bu insanların yaşadığı acılara, bu insani trajedilere kayıtsız kalmamız, bunları görmezden gelmemiz düşünülemez. Yüzyıllarca barış ve adalete öncülük eden Türkiye, ne mutlu ki, günümüzde de yaşanan hiçbir insani drama seyirci kalmıyor; dünyanın neresinde olursa olsun yoksul ve mazlum halklar için bir umut ülkesi olmayı sürdürüyor."ifadelerine yer verdi.

 

"Türkiye dünyanın vicdanı olmaya devam edecek"

           

             Türkiye’nin, tarihten gelen sorumluluğuyla, dünyanın kriz bölgelerindeki halklara şefkat elini uzatmayı sürdüreceğini ve dünyanın vicdanı olmaya devam edeceğini ifade eden Ercoşkun, mesajında şu görüşlere de yer verdi: "Unutmayalım ki, bayramlar kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu, birlik ve beraberliğimizi tazeleme günüdür. Bayramlarımızı bireyselleştirmek, bu günleri yalnızca tatil vesilesi kılmak, bizim kültürümüze ve bayramın ruhuna aykırıdır. Bu kardeşlik ortamına gölge düşürmek isteyen hemen yanı başımızdaki komşumuz Suriye başta olmak üzere, Mısır’da, Filistin’de, Somali'de ve dünyanın birçok ülkesinde Müslüman din kardeşlerimiz zulme, şiddete ve açlığa maruz kalmaktadırlar. Bayram dolayısıyla bu kardeşlerimizi de unutmamamız, onların dertleriyle dertlenmemiz gerekir. Onun için vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum; Bayram sevincimizi, yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle de paylaşmayı asla ihmal etmeyelim, sevinçte de kederde de onlarla birlikte olduğumuzu gösterelim. Aynı şekilde, şehitlerimizin yadigârlarını, ailelerini, çocuklarını, kahraman gazilerimizi, yetimlerimizi de unutmayalım. Bu düşüncelerle yurtta ve yurt dışında bulunan bütün vatandaşlarımızın, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlığa bolluk, bereket, barış ve huzur getirmesini diliyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124