“Ümit” sizsiniz

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, uyuşturucuyu önleme ve uyuşturucu kullanma konusunda halkı bilinçlendirmek, uyuşturucunun kötülüğü hakkında gerekli mesajı vermek adına başlattığı proje kapsamında Bolu Fen Lisesinde slogan yarışması düzenledi. Yaklaşık 50 öğrencinin katıldığı yarışmada 10. Sınıf öğrencisi Erva Erdoğan; “Emit” sizsiniz adlı sloganıyla birinciliği kazandı. Erdoğan’ın sloganı tüm Emniyet Müdürlükleri KOM Şubelerinin sloganı olacak.

 “Ümit” sizsiniz

Haber: Kasım ŞAHİN

 Bolu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlü projenin hazırlanmasında tüm çalışmaları hazırlarken yaparken Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü de yarışmanın COGEP(Çocuk ve Gençlik Sosyal Koruma ve Destek Projesi) kapsamında devreye girerek ikinci aşamada destek oldu. Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’nın makamında düzenlenen ödül törenine Emniyet Müdür Yardımcıları, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İdris Keleş. Yarışmayı kazanan öğrencinin babası Bolu AFAD İl Müdürü Hasan Erdoğan, Fen lisesi Müdür Yardımcısı ile bu yarışmayı düzenleyen ve bu konuda büyük emek harcayan KOM Şube Müdürü Faruk Demir katıldılar.

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, önümüzdeki günlerde yeni yarışmaların gerçekleştirileceğini belirterek, “Yarışmayı kazanan kızımız kısa ve öz olarak konuyu tam olarak özetlemiş. Korkudan tek güçlü olan şey ümittir ve öğrencimiz gerçekten tek kelimeyle uyuşturucu konusu özetlemiştir” diye konuştu.

KOM Şubesi tarafından başlatılan proje kapsamında da düzenlenen slogan yarışmasında birinciliği elde eden Fen Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Erva Erdoğan’da, “Ümitsizliğe düşenler umutsuzum derken pozitif düşünmelidir. Benim sloganım aslında çift taraflı bir mesaj. Korku ve ümit duygusunu vurgulamak istedim. Uyuşturucu tacirleri de bu slogandan ne demek isteğimi anlayacaklardır. Korkuyu bastırıp hep ümitlenmemiz gerekir” dedi. Daha sonra birinciliği elde eden Erva Erdoğan’a Emniyet Müdürü Kızılkaya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İdris Keleş teşekkür belgesini verdiler. Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124