Üretime 15 hindi ile başladı 15 bine ulaştı

Üretime 15 hindi ile başladı 15 bine ulaştı

Girişimci Resul Gazitepe, televizyonda gördüğü bir haberden etkilenerek hindi yetiştirme işine ilgi duymaya başladı.

Alaplı ilçesinde esnaflık yapan Gazitepe, tavuk ve hindi gibi hayvanlara olan ilgisinden dolayı hindi yetiştiriciliğiyle uğraşmaya karar verdi ve bu alanda yatırım yaparak ilçe ve ülke ekonomisine katkıda bulundu.

alapli-da-hindi-yetistirip-gurcistan-azerbaycan-irak-yunanistan-ihracat-yapiyor-resul-gazitepe-3.jpg

İlk olarak 2010 yılında tavuk besiciliğiyle işe başlayan Gazitepe, daha sonra hindi yetiştiriciliğiyle ilgilenmeye başladı ve 15 bin kapasiteli bir tesiste üretim yapmaya başladı. 140 günlük bir süre boyunca yetiştirdiği 15 bin hindi, Gazitepe'nin şirketi aracılığıyla özellikle Azerbaycan, Gürcistan, İran, Irak gibi birçok ülkeye ihraç ediliyor.

alapli-da-hindi-yetistirip-gurcistan-azerbaycan-irak-yunanistan-ihracat-yapiyor-resul-gazitepe-2.jpg

Gazitepe, son zamanlarda talebin arttığını belirtiyor. Alaplı'da bu tür bir yatırım yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Gazitepe, "Bu çiftlikte Alaplı ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. 140 günlük süreçlerde yetiştirip beslediğimiz hindileri şirket aracılığıyla Türkiye genelindeki otellere ve yurt dışına gönderiyoruz. Başlıca ihraç ettiğimiz ülkeler Gürcistan, Azerbaycan, Irak ve Yunanistan gibi yerlerdir. Ayrıca iç piyasada da ciddi bir pazarımız var. Hindi eti yüksek protein içeriğine sahiptir. Şu anda çiftliğimiz 15 bin kapasiteli olup, ileride ek yatırımlarla kapasitemizi artırmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

alapli-da-hindi-yetistirip-gurcistan-azerbaycan-irak-yunanistan-ihracat-yapiyor-resul-gazitepe-5.jpgalapli-da-hindi-yetistirip-gurcistan-azerbaycan-irak-yunanistan-ihracat-yapiyor-resul-gazitepe-1.jpg

alapli-da-hindi-yetistirip-gurcistan-azerbaycan-irak-yunanistan-ihracat-yapiyor-resul-gazitepe-4.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.