Vali Baruş; “Önceliğimiz içme suyu ve yollar”

Vali Baruş; “Önceliğimiz içme suyu ve yollar”

Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında KÖYDES Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Vali Baruş, toplantıda vatandaşların sağlıklı su içmesi ve ilçe merkezine güvenli bir şekilde ulaşmaları için önceliğin içme suyu ve yollar olduğunu açıkladı.

Haber: Semih Baykal

Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda Vali Aydın Baruş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli,  kurum müdürleri ile İl Özel idaresi birim müdürleri katıldı.

Toplantıda Vali Aydın Baruş, Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy ve kaymakamlardan 2017 yılında Bolu'ya gönderilerek ilçelere dağılımı yapılan ödeneğin, başta merkez ilçe olmak üzere tüm ilçelerin öncelikli olarak içme suları, köy yolları, kanalizasyon projelerinde ve diğer işlerde nasıl değerlendirildiği hakkında tek tek bilgiler aldı.

“HAVALARIN İYİLEŞMESİYLE YATIRIM ÇALIŞMALARINA SÜRATLE BAŞLADIK”

Vali Baruş, yoğun yağışlardan ve havaların iyileşmemesi sebebiyle yapılacak olan yatırımların başlamasında biraz süre yönünden zaman darlığına maruz kaldıklarını söyleyerek; “ Havaların da iyileşmesiyle bu yatırım çalışmalarına süratle başlamak durumundayız. Bu mevsim itibari ile de artık ihalesi tamamlanmamış işlem kalmaması gerekiyor. Çünkü önümüzde ne kadar müsait bir zaman olabileceğini de kestiremediğimiz için özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında bu çalışmalarımızı süratlendirerek, kaymakamlarımız ilgili müdürlerimizle çalışmaları yerinde kontrol ederek süratli bir şekilde devam etmesini sağlayıp biran önce bitirme yoluna gitmemiz gerekiyor.   Hepinize işlerinizde kolaylıklar diliyorum. Çalışmalarınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye söyledi.

“2017’DE YILINDA MERKEZ VE İLÇELER DAHİL 400 KM YOLUN YAPILMASI PLANLANIYOR”

 2017 yılında Bolu'ya gönderilerek ilçelere dağılımı yapılan ödeneğin, içme suları, köy yolları, kanalizasyon projelerinde ve diğer işlerdeki harcamaları hakkında İlçe Kaymakamlarından bilgiler alan Vali Baruş, “Vatandaşlarımızın sağlıklı su içmesi için mevcut bulunan su depolarını sağlıklı hale getirerek klorlama çalışmalarını kontrol altına almamız gerekiyor. Ayrıca 2017 yılında Merkez ve ilçeler dahil 400 km yolun yapılması planlanıyor” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.