Valilik el koydu

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü operasyon başlattı…

Valilik el koydu

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu Olay Gazetesi olarak dün manşetten verdiğimiz, “Bu bir ihbardır!!!” özel haberimiz üzerine Bolu Valisi Aydın Baruş olaya el koydu. Vali Baruş’un talimatı üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü TEM Karayolu üzerinde faaliyet gösteren lokantalara ve dinlenme tesislerine şok baskın düzenleyerek yemeklerden örnekler aldılar.

TEM Otobanı üzerinde özellikle yolcu otobüslerinin yemek molası verdiği bazı meşhur lokantaların insan hayatını tehdit edecek şekilde yemek ürettiği, hatta bazı bozulmuş gıdaların yeniden yıkanarak başka bir yemek yapılarak zehirlenmelere neden olduğu iddia edildi.

Gazetemize yapılan ihbarlar sonrası yaptığımız özel araştırma da haşlanmış tavukların bozulmasından sonra özel olarak yıkandıktan sonra tavukların lime lime yapılarak tavuk suyu çorbası yapıldığı, bozulan kuru fasulyelerin yine bozulan tavuklar gibi yıkanıp beyazlaştırılmasından sonra piyaz olarak servis edildiği. Yine bozulan ve kokmaya başlayan köftelerin ise kadı budu köfte olarak yeniden pişirilip müşterilere sunulduğu bu nedenle de bir çok vatandaşın ve yolcuların zehirlendikleri iddiaların en büyüğü arasında yer aldı.

Firma sahiplerinin zarar etmemek amacıyla insanları bu şekilde zehirlemesi büyük bir sağlık skandalını ortaya çıkartırken, yine bir çok bozuk gıdanın tekrar geri dönüşümü yapılarak satışa sunulması olayını ihbar olarak kabul edilmesini ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün yapacağı ani bir baskın ve denetim sonrası tespit edeceğine inanıyoruz.  Bolu Valiliğinin de bu konuya titiz bir şekilde yaklaşacağını umuyoruz. İnsan sağlığının firmaların zarar etmesinden daha da önemli olduğunu hiç mi hiç sanmıyoruz.  Haberimizi ilimizde büyük yankı yaratmış ve haberimizi okuyan Bolu Valisi Aydın Baruş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş’ı arayarak, derhal olaya el konulması gereken araştırma incelemenin yapılması talimatını vermesi üzerine il müdürlüğü yetkilileri operasyon düğmesine bastı.

Gıda denetim uzmanları verilen talimat üzerine TEM üzerinde bulunan tüm lokanta ve dinlenme tesislerine baskın yaparak yemeklerden numune alarak, inceleme ve araştırma başlattı. Gıda maddelerinin sağlıklı olup olmadığı ise birkaç gün içersinde belirleneceği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124