Vatanın Altını Oyan Misyonerler

Erol Yıldız

Vatanın Altını Oyan Misyonerler
 Irkçılığın diğer bir adı da faşizmdir. Yüce Atatürk bu ülkeyi istilacı çok uluslu devletlerin elinden kurtardığında, hiçbir şekilde insanları ayırmadan, topraklarda yaşayan herkesi birlik ve beraberlik içinde bir araya getirip, ülkemizi bizlere teslim etmişti. Din, dil ve ırk gözetmeden yapılan bu mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ulus devlet olarak herkese, Türk, Kürt, Rum, Ermeni, dini ayrımı olmadan herkesin vatanı olduğunu kabul edenlerin kazanımıdır.

 

Şimdi birileri geliyor ve ülkeyi ip gibi germeye çalışıyor. Hem de ne germe. Kutuplaşmaların had safhaya ulaştırıldığı germe. Çok yazık ki; bu ülke ne şartlarda kazanıldığını bırakın bunları yapmak isteyenleri, tüm dünya ülkeleri biliyor. Tüm dünya ülkelerinin tarih sayfalarında, nasıl bağımsızlığımızın kazanıldığı, işgal altındaki topraklarımızın nasıl kazanıldığı, herkes tarafından biliniyor. Günümüzde bile çok uluslu devletlerin, daha doğrusu emperyalizmin savunucuları, demokrasi getireceğiz diye sömürünün adını değiştirerek, girdikleri ülkeleri ulusluktan çıkararak, küçülterek, yok ederek, oralara yerleşmeyi kendilerine hak sayıyorlar.

 

Bu konuda eğitilmiş ve o ülkelerin çıkarlarını insanların beynine nakşetmeye çalışan çok sayıda misyonere, ses çıkarılmadan, bu ülkenin kaderi için doğrusunun bölünme olacağı anlatılıyor. Yazıklar olsun hepinize. Ben tatilim için Ege’deyim. Bir gün sohbet için bana da haber gönderildi ve bir kişinin evinde toplandık. Yıllar öncesinin kuyruk acısı olduğunu tahmin ettiğim biriyle de iyi bir tartıştık. Utanmadan bana, Atatürk’ün bile faşist olduğunu, diktatör olduğunu bahsederken, Cumhuriyeti yermekten de kaçınmadı. Tabiî ki cevabını fazlasıyla aldı. Kendisine nerelisin diye sorduğumda, ben dünyalıyım demesi çok enteresan geldi bana. Hiçbir ülke, bu ülkeler arasında Rusya dahil, Çin dahil, en çok insan haklarına sahibim diyen ülke dahil, gidin bakalım sınırını ihlal edin, karşılığında ne göreceksiniz. Canınıza ot tıkarlar. Biz ama demogoji yapmaktan, bu halkı kandırarak memleketi bölmek için birilerine vatanı satmaktan başka ne yapıyoruz. Bir zamanlar bu ulusun altını oymak için akli dengesi bozuk bir misyonerin sözüne uymadık mı?

 

Bakın BDP lideri Demirtaş, gazetelere bir demeç vermiş. Türkiye 20-25 bölgeye ayrılır diye. Sadece Kürtlere değil tüm bölgelerdeki insanlara özerklik talep etmiş. Sen işine bak arkadaş. Ben bir laz olarak bu topraklarda, bu ulusun ferdi olarak yaşamaktan mutluyum. Sadece yaşamımda beni tatmin etmeyen siyasiler var. Bunun dışındakiler seni zaten hiç ama hiç ilgilendirmez. Benim özerklik isteğim birilerinin keyfine göre değildir. Bu ülkede birileri istedi diye ülke bölünürse bakalım hangi ülke sizi besleyecek ve bu ülkede olduğu gibi zengin birer ağa olarak kalacaksınız. Ben merak ediyorum. Her zaman yazdığım gibi gelin madem bırakın bu özerk işleri de, destek verdiğiniz halkınıza toprak reformu yapın. O zaman sizi ilk ben alkışlayacağım. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 22:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124