Vefa Bu mu? Kaymakamsız Mezuniyet Töreni!

Yaşar Çelik Melek yüksek Okulu 2015-2016 mezuniyet törenini kutladı. Hayırsever İş Adamı Yaşar Çelik’in katıldığı törende, ilçe Kaymakamı Kenan Erenoğlu katılmazken, Belediye Başkanı Recayi Çağlar’ın da törene geç gelmesi bardağı taşıran son damla oldu. Mezuniyet törenine A.İ.B.Ü. Rektör Yardımcısı Hayrettin Öztürk ve Üniversite Genel Sekreteri Erdal Bekiroğlu katıldılar. Mezuniyet töreninin yeterli seviyede duyurulamaması da vatandaşların törenden haberleri olmadığını ortaya koydu.

Vefa Bu mu? Kaymakamsız Mezuniyet Töreni!

Haber: Kasım ŞAHİN

Bu yıl Yaşar Çelik MYO mezunlarının okul bahçesinde yapılan törende, İstiklal Marşı sonrası törene katılan Recayi Çağlar’ı bekleyenleri, Yaşar Çelik uyararak törenin başlamasını istedi. Oldukça duygulu bir konuşma yapan Yaşar Çelik, mutluluk ve mutsuzluğu bir arada yaşadı. İlçeden törene 4 kişinin katılması, ilçe halkının törene gelmemesi, 6 bölüm olan yüksek okulun 2 bölümünün yurt sorunu nedeniyle açılmamasına kayıtsız kalınması, kaymakamın bile devlet adına törende olmaması ve son olarak Başkan Çağlar’ın törene geç gelip erken gitmesi mutsuzluğunun nedeni oldu.

Bütün bu yaşanlara karşılık, mezun olma ihtimali yüksek 132 öğrencinin gözlerindeki ışık ve 391 öğrencinin ilçede okuması ve yapacağını planladığı 450-500 kişilik yurt mutluluğun resmi olarak gözlerine yansıdı. Konuşmalar sonrası mezun öğrencilere diplomalarını veren Yaşar Çelik, yapılanlar karşısında davetleri geri çevirerek daha fazla ilçede kalmayıp İstanbul’a hareket etti. Tören sonrası kep atan 132 öğrencinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
bahar nevruz
bahar nevruz - 5 yıl Önce

yargılamadan önce nerde olduğu konusunda doğru bilgilere ulaşalım lütfen , sayın kaymakam bey kenan erenoğlu tören günü valilikte , vali başkanlığında toplantıda olup yeniçağın geleceğini ilgilendiren yönetim planı nihai izleme toplantısında olduğunu duyarlı bir vatandaş olarak iletmek istedim.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124