Yanlış hesap Bağdat’tan döner##hb_manset.gif

Yanlış hesap Bağdat’tan döner##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Haziran ayı ilk oturumuna mülkiye müfettişlerinin Bolu belediyesinde yaptıkları inceleme damgasını vurdu. Müfettişlerin incelemesi sonrasında 2008 yılında Bolu belediye meclisi tarafından onaylanan Berk Köyündeki...

Bolu belediye meclisinin Haziran ayı ilk oturumuna mülkiye müfettişlerinin Bolu belediyesinde yaptıkları inceleme damgasını vurdu. Müfettişlerin incelemesi sonrasında 2008 yılında Bolu belediye meclisi tarafından onaylanan Berk Köyündeki Akaryakıt ve LPG İkmal İstasyonuna karayollarının olumsuz görüş bildirdiği ve söz konusu parsellerin Akaryakıt + LPG İkmal İstasyonu normlarına uymamasına rağmen tadilat planına Belediye imar komisyonu tarafından onay verildiği ortaya çıktı.

Bolu Belediyesi Meclisi Haziran Ayı Birinci Oturumu gerçekleşti. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, Yoklama ve Saygı Duruşu ile başlayan oturumun 2’nci gündem maddesi İmar tadilat başvurularının görüşülmesi ile ilgiliydi. Bu madde İmar Komisyonu’nda görüşülmek üzere havale edildi.3‘ncü gündem maddesi İŞBAP Projesi kapsamında AİBÜ Rektörlüğü’ne ayni ve nakdi katkı yapılması ile ilgiliydi. Bu konu da görüşülerek Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.4. Gündem 2 adet sözleşmeli personel ücretlerinin görüşülmesi ile ilgiliydi. Bu madde de görüşülüp Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.5’inci gündem de ise Sağlık Komisyonu’na 2 adet üye seçimi yapıldı.6’ncı gündem maddesinde ise Birim Müdürlükleri’nden gelen evraklar görüşüldü. Elektrikli araç dolum tesisi ile doğalgaz dolum tesisi ihalelerinin yapılabilmesi için encümene yetki verilmesiyle ilgili gündem maddesi hakkında bilgi veren başkan Yılmaz “Bundan sonra Türkiye’de elektrikli araçlar üretilmeye başlanacak ve bu tür araçların dolum tesislerine ihtiyaç var. Birde Bolu şuanda doğalgaza kavuştu. O yüzden doğalgaz dolum tesislerine ihtiyaç var. Dolayısıyla ikisine de yönelik yer ayarlamak durumundayız “dedi. Daha sonra oturumda Kent Bilgi Sistemi’nin kurulması ile ilgili olarak encümene yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Ekmek Fırınları uygulama Yönetmeliği’nin görüşülmesi İmar, Çeşitli İşler ve Teftiş Murakabe Komisyonlarına havale edilirken, Tarifeler Yönetmeliği’nde geçen tarifelere ait birim fiyatlarının belirlenmesi ile ilgili konuda Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

 

Berk köyündeki akaryakıt

istasyonuna nasıl onay verdiniz?

 

Oturumun dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz Bolu Belediye Meclisinde 2009 yılında bir teftiş’in yapıldığını söyleyerek; “ Teftişi yapanlar mülkiye müfettişi Osman Ahsen ve mülkiye başmüfettişi İlhan Uran’dır Bu teftişte birçok maddenin incelenmek üzere içişleri bakanlığına soruşturma izninin istendiği konusunda bir bilgi geldi. Bu konuyla ilgili her hangi bir incelemenin gelip gelmediğiyle ilgili bilginin verilmesini rica edeceğim. 2008 yılı Mart ayında onaylanan Berk köyü 1048,1049,1050,1051,1052 parseller üzerine akaryakıt ve LPG ikmal istasyonuyla ilgili tadilat teklifi incelenmiş olup istasyon alanının ada oluşturmadığı belirtilmiştir. Ayrıca tadilat dosyasında Karayolları Trafik kanununun 18. Maddesinin 1. ve 2. fıkrasına istinaden karayolları bölge müdürlüğünün geçiş yolu izin belgesi için olumlu görüşün bulunmamasına rağmen tadilat planı imar komisyonu tarafından onaylanmış 10.03.2008 tarih ve 70 sayılı belediye meclis kararıyla meclisimizden geçmiştir bu konuyla da ilgili bilgi istiyorum” dedi.

 

En fazla teftişi Bolu belediyesi geçiriyor

 

 

Beykoz’a cevaben konuşan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ise “Herhalde en fazla teftiş geçiren belediye, Bolu belediyesidir. Geçenlerde Vali Bey bana “Mülkiye müfettişleri geldi. Adamlara hoş geldiniz bile dememişler. Teftişi tamamlamışlar gidecekler çok ayıp etmişsiniz dedi. Ben tabi hangisinin önce hangisinin sonra geldiğini bilmiyorum. Yani bir oda onlara ait olduğu için devamlı birileri buraya gelip gidiyor. Kimlerin ne için gelip gittiğinin de farkında değilim. Sonra gittim onlara “kusura bakmayın burada devamlı müfettiş bulunduğu için ne zaman geldiğinizi bilemedik devam ediyor musunuz eski müfettiş misiniz yeni mi geldiniz bilmiyorum dedim. Size saygısızlıktan dolayı yapılmış bir davranış değil. İşlerimizin yoğunluğundan dolayı uğrayamıyoruz o yüzden kusura bakmayın dedim.  Teftiş raporlarının hangi aşamada olduğunu ise bilebilmem mümkün değildir. Eğer böyle bir şey varsa da beni hesaba çekebilirler, dokunulmazlığımda yoktur. Şeffaf bir belediyecilik anlayışı içersinde işlerimizi yürütüyoruz.  Şuan ki konuşmalarımızı da internetten bütün dünya izleyebilecek durumdadır.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.