Yaz ortasında kışı yaşıyorlar

Yeniakçakavak köyünde geçen yıl çıkan yangında iki katlı ahşap evleri kullanılamaz hale gelen Güden ailesi bir yıldır konteynerde yaşıyor. Aile, yeni evlerinin yapımı için hayırseverlerden malzeme yardımı bekliyor.

Yaz ortasında kışı yaşıyorlar
 Yeniakçakavak köyünde Mustafa Güden ve ailesinin yaşadığı iki katlı ahşap ev geçtiğimiz yıl elektrik kontağından çıkan yangın sonrası küle dönmüştü. Yaklaşık bir yıldır kendilerine verilen konteynerde zorluklar içerisinde yaşayan Güden ailesine “Kimse Yok mu Derneği “sahip çıktı. Aileye çeşitli yardımlarda bulunan dernek yetkilileri, kendi imkânlarıyla yeni bir evin temelini atan aileye inşaat malzemesi yardımı için hayırsever iş adamlarının devreye girmesi çağrısında bulundu.


"EŞİM HASTA, OĞLUM ASKERDE"

Yangından sonra eşinin rahatsızlanarak tedavi altına alındığını belirten 4 çocuk annesi Hatice Güden, "Bundan bir sene önce evim yandı. Hiçbir şey alamadık evden. Kendi çabamızla temel atabildik, kaldık öyle. Eşim de rahatsız, yapamadık, yardım bekliyoruz. Ev sürekli akıyor, soba kuramıyoruz elektrik faturası yüklü geldi biraz. Dernek, ev yandığı zaman geldi, erzak falan getirdiler. Başka kimseden yardım görmedim şu ana kadar. Hayırseverlerden yardım bekliyorum. Evde 6 kişi kalıyoruz. Oğlum askerde ve çalışan hiç kimsem yok. Eşim rahatsız, bel fıtığı var, fazla iş yapamıyor." dedi. Kimse Yok mu Derneği 
Bolu Şube Müdürü Ali Kavaz, Güden ailesi ve diğer yardıma muhtaç ailelere yönelik yapılan yardımlar hakkında değerlendirmelerde bulunarak  şunları söyledi: "Geçen sene bu kardeşimizin evi yanmıştı. Yine biz Kimse Yok mu olarak yardımda bulunduk içerisindeki eşyasını, gıdasını temin ettik. Bu Ramazan'da da gıda yardımında bulunuyoruz. Hayırseverlerden bu eve çimentodur, betondur, demirdir yardım bekliyoruz. Bu 6 kardeşimiz barakada kalıyor. Yağmur yağıyor ve yağmur yağdığı zaman bu insanlar evde ıslanıyor, kışın evi elektrikle ısıtmaya çalışıyorlar. Hiçbir gelirleri yok."

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2013, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124