Yeni bakan Bolu İl müdürlüğüne el atar mı?

Yeni bakan Bolu İl müdürlüğüne el atar mı?

Yaklaşık bir yıldır aralıklarla haberlerimize konu olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bolu İl Müdürlüğü hakkında eski bakan hiçbir tasarrufta bulunmazken, yeni Bakan Mehmet Özhaseki’nin skandallar hakkında ne yapacağı merak konusu oldu.

Özhaseki, birkaç yılın aranın ardından yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı oldu. Görevi törenle Murat Kurum'dan devralan Özhaseki, “Ülkemiz deprem ülkesi bu gerçeklikten hareket ederek tüm planlarımızı ona göre yapmalıyız. Son 100 yılda Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde 6'nın üzerinde şiddetle vuku bulan yani yıkıcı teshiri olarak bir şiddetle devam eden sayısı 60'ın üzerinde. Ölen insan sayımız 130-140 bine yakın. Yüz milyonlarca dolar zararımız var. Eğer bu konuda biz de hazırlıklı olabilirsek ileriye doğru doğru adımlar atabilirsek ülkemizi sıkıntılardan bu belalardan kurtarırız” dedi.

cevre-sehircilik-ikli-degisikligi-bakani-mehmet-ozhaseki-ne-diyecek-5.jpg

BOLU’YA EL ATAR MI?

Geçtiğimiz yıl birçok mobbing skandalı ile kamuoyu gündemine gelen ve hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bolu Müdürü Oğuzhan Kurt hakkında yeni bakanın ne düşündüğü merak konusu oldu. Müdür Oğuzhan Kurt’un kurumdaki bazı personellere mobbing uyguladığı iddiaları mahkemelere taşınmıştı. Kurt hakkında basında çıkan haberlerden sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Gamze Akkuş İlgezdi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) soru önergesi vermişti.

cevre-sehircilik-ikli-degisikligi-bakani-mehmet-ozhaseki-ne-diyecek-2.jpg

NELER OLUYOR?

Bolu’ya ilişkin açıklamalarda bulunan Yapı Yol Sen Genel Başkanı Gültekin Narinli, yapılanların açık bir mobbing olduğunu söyleyerek, "Haksızlığa karşı hukuki mücadele verdiği için durum buraya geldi. 2 yıllık süreç başından sonuna kadar kamuya hizmet etmeyi amaçlayan çalışma hayatı başarılarla dolu bir kamu emekçisinin hak mücadelesidir. Bolu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nde yaşanan bu hadise bizlere göstermektedir ki; kamu idarecileri sözlü sınavları (mülakatları) yazılı sınavda başarısız olan akrabalarını ısmarlama kadrolara atama yapmak için paravan olarak kullanmaktadır. İdare Mahkemeleri’nin verdiği kararların etrafından dolaşılmakta, yargı etkisiz hale getirilmektedir. Yapı-Yol Sen Sendikası olarak bizler kamu emekçilerinin uğradıkları hak kayıplarına karşı tüm meşru zeminlerde torpile ve kayırmacılığa karşı liyakati savunarak kamu emekçilerinin hakları için mücadele etmeye devam edeceğiz. Tayin uygulamasına karşı bizler de hukuki mücadele başlatacağız" ifadelerini kullanmıştı.

cevre-sehircilik-ikli-degisikligi-bakani-mehmet-ozhaseki-ne-diyecek-1.jpg

cevre-sehircilik-ikli-degisikligi-bakani-mehmet-ozhaseki-ne-diyecek-7.jpg

cevre-sehircilik-ikli-degisikligi-bakani-mehmet-ozhaseki-ne-diyecek-6.jpgcevre-sehircilik-ikli-degisikligi-bakani-mehmet-ozhaseki-ne-diyecek-3.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.