Yeni sanayi sitesi için mutabakata varıldı

Bolu’dan Ankara’ya giden heyet TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabelle görüşerek Yeni Sanayi Sitesi Projesinin bir an önce yapımına başlaması için mutabakata vardılar.

Yeni sanayi sitesi için  mutabakata varıldı
 Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, beraberindeki heyetle birlikte TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’ i ziyaret etti. Projesini Bolu Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği (BESOB)’ nin üstlendiği Yeni Sanayi Sitesinin konu edildiği toplantıda Ercoşkun’a Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ve BESOB Başkanı Tahir Gayret eşlik etti. İnşaatı TOKİ tarafından yapılacak olan Yeni Sanayi Sitesi Projesinin bir an önce yapımına başlaması için TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile görüşen heyet istediğini almayı başardı.K onuyla ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; “İlimizde uzun zamandır tartışma konusu olan ve özellikle sanayi esnaflarımızı yakın ilgilendiren Yeni Sanayi Sitesinin yapımı konusunda TOKİ Başkanımız Ahmet Haluk Karabel ile görüşerek ihale ve ödeme şartları konusunda mutabakata vardık. Yeni Sanayi Sitesi projesinin biran önce başlamasını ve esnafımızın daha fazla mağdur olmamasını talep ettik. Sağolsun TOKİ Başkanımız Karabel, bu konudaki hassasiyetimize duyarlık gösterdi ve en kısa zamanda Yeni Sanayi Sitesi için kazmanın vurulacağı sözünü verdi” şeklinde konuştu.

 

Ercoşkun; ‘Esnafımız parasını heba ettirtmeyiz’

 

Bugüne kadar Bolu esnafının ve halkının mağdur olmaması için ellerinden gelen mücadeleyi gösterdiklerini dile getiren Milletvekili Ercoşkun; “Hangi konuda olursa olsun halkımızın ve esnafımızın bir kuruş parasının heba olmasına müsaade etmedik bundan sonrada etmeyeceğiz” dedi.  

 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2013, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124