Yeniçağa kantarı halkın kâbusu oldu

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan Yeniçağa ilçesine konulan kantarın ilçe halkının kâbusu olduğunu ve Hükümetin yaşananlara ilgi göstermediğini söyledi. Özcan; “Gerekirse D-100 karayolu Yeniçağa halkı tarafından kesilerek bir protesto eylemi yapılabilir. Bende bu protesto eylemine bir milletvekili olarak katılırım ve Yeniçağa halkının sesini tüm Türkiye’ye duyururum” dedi.

Yeniçağa kantarı halkın kâbusu oldu
 CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan geçtiğimiz yıl Yeniçağa ilçesine konulan kantarın ilçe halkının kâbusu haline geldiğini söyledi. Türkiye’de 400 yere konması planlanan kantarların sadece 75 merkeze konduğuna dikkat çeken Özcan; “Bu yerlerden biri de Yeniçağa ilçesi oldu. Bir nakliyeci üssü olan Yeniçağa’ya konulan kantar yüzünden birçok nakliye firması şimdi ilçeye uğramak istemiyor. Burada kesilen cezalarla Bursa gibi illerde kesilen kantar cezaları aynıdır. Ölçüsüz kantar denetimleri yüzünden Yeniçağa esnafı her gün kâbus görmeye başladı. Yeniçağa bu işten zarar gören adeta cezalı bir bölge gibi algılanmaya başladı.” Dedi. Hükümetin yaşananlara ilgi göstermediğinin altını çizen Özcan; “Gerekirse D-100 karayolu Yeniçağa halkı tarafından kesilerek bir protesto eylemi yapılabilir. Bende bu protesto eylemine bir milletvekili olarak katılırım ve Yeniçağa halkının sesini tüm Türkiye’ye duyururum” dedi.2013 yılı başlarında yapılan

Yeniçağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin mali genel kurulunda konuşan başkan Halit Ölmez ilçelerine konulan kantar yüzünden büyük bir gelir kaybına uğradıklarını söyleyerek; “İlçemize kantar konmadan önce günde 1500-1600 tane kamyon geçiyordu. Kantar konulduktan sonra bu sayı 500’e düştü. Yaptığımız araştırmada bu araçların Yeniçağa’ya uğramadan direkt otobana geçtiğini tespit ettik.” Demişti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124