Yeniçağa’daki İmam Hatip Lisesi İl Özel İdaresine devredildi

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların ikinci gününde gerçekleşen oturumunda 5 madde görüşülerek karara bağlandı. Bu kararlardan en önemlisi Yeniçağa Akıcılar Köyündeki 24 Derslik İmam Hatip Lises’nin yapımı için Belediye tarafından bedelsiz olarak İl Özel İdaresine devredilmesi kararının alınması oldu.

Yeniçağa’daki İmam Hatip Lisesi İl Özel İdaresine devredildi

Yaşar Yüceer Başkanlığında devam eden İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantılarının Salı günü gerçekleşen oturumunda beş madde görüşüldü. Toplantıda ilk olarak Sezai Çavdar’ın istifası ile boşalan İl Encümenine gizli oylama ile üye seçimi yapıldı. Meclis üyeleri tarafından Nisan Ayına kadar Meclis Başkanı Yaşar Yüceer Encümen üyesi olarak seçildi.

Yamanlar Köyüne Tavuk Kümesi Yapılacak

Toplantıda daha sonra Yeniçağa ilçesi Yamanlar Köyü, Doğan Çayırı mevkiinde tapunun 1 pafta 573 ve 919 parsel nosunda kayıtlı taşınmazlar için hazırlanan tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planının onanması.

Gerede Yazı ve Kavak köylerine de Tavuk Kümesi Yapılacak

Gerede ilçesi Yazıköy köyü Kavakköy mevkiinde tapunun G28-a-25-c pafta 811 parsel nosunda kayıtlı taşınmaz için hazırlanan tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planının onanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Her iki raporda oy birliği ile kabul edildi.

İMAM HATİP LİSESİ BEDELSİZ OLARAK İL ÖZEL İDARESİ’NDE

İl Özel İdaresine alınacak olan tam zamanlı sözleşmeli mimar personele ödenecek ücret miktarının belirlenmesi talebini oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale eden meclis üyeleri, mülkiyeti Yeniçağa Belediyesine ait Yeniçağa Akıcılar Köyünde tapunun 117 ada, 2 parsel nosunda kayıtlı 4.747 metrekarelik arsa vasıflı taşınmazı 24 derslikli İmam Hatip Lisesi yapımı için bahse konu belediye İl özel İdaresine devir etmek istediğinden bahse konu taşınmazın bedelsiz olarak İl Özel İdaresi adına devir alınmasını kararlaştırdı. HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124