Yeşil soğan tarihi bir rekor kırdı 8 TL

Havaların soğuk ve geceleri don olayının yaşanması nedeniyle kuru soğanın kilosu 5 TL’den yeşil soğanın bir demeti ise 8 TL’ye çıktı.

Yeşil soğan tarihi bir rekor kırdı 8 TL

HABER: KASIM ŞAHİN

Yurdun hemen hemen her bölgesinde hava sıcaklıkları eksinin altına düşmesi sebze ve meyve fiyatlarının aşırı derecede artmasına neden oldu. Bolu’da bu gün pazarda satışa sunulan sebze ve meyve fiyatları adeta uçtu. Bir demek yeşil soğan 8, kuru soğanın kilosu ise 5 TL’de satılacak.

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, kuru soğanın yüzde 60’lık bölümünün depolarda soğuktan çürüdüğünü, yeşil soğanında soğuktan etkilendiğini ve az ekim yapılmasından dolayı fiyatının arttığını belirterek, “Fiyatların aşırı derecede artmasında pazarcı esnafının hiçbir sorumluluğu yoktur. Hava şarları ve don olaylarının sürmesi nedeniyle bir çok sebze ve meyve fiyatında artışlar meydana geldi. Bugün fiyatlar gerçekten çok arttı. Vatandaşın orta direği olarak tabir ettiği bir demet yeşil soğan adeta rekor kırdı ve demeti 8 TL’den satılıyor” diye konuştu.

BU GÜN Kİ PAZAR FİYATLARI

Domates 2.5, salatalık 3, patlıcan 4, Çarliston biber 4, sivri biber 5, kaban 4, köy biberi 4, dolmalık biber 4, pırasa 3, lahana 1.5, ıspanak 2.5, karnabahar(Tanesi) 2-2.5, havuç 1.5, kırmızı lahana 2, turp 1.5, kıvırcık(Tane) 2, yeşil soğan 8, kuru soğan 5, mandalina 2.5, portakal 2, elma 2.5, deveci armudu 3.5, ayva 2.5, ithal muz 6, yerli muz 3.5 ve limonun tanesi ise 75 kuruştan satılacak. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124