YGS sınavı derhal iptal edilmelidir

YGS sınavı derhal iptal edilmelidir

Bolu’da yüzlerce liseli genç velileri ile birlikte Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki şifreleme iddialarını protesto etti. Ygs'de şifreleme iddialarını protesto etmek için Hükümet Meydanı'nda...

Bolu’da yüzlerce liseli genç velileri ile birlikte Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki şifreleme iddialarını protesto etti.

Ygs'de şifreleme iddialarını protesto etmek için Hükümet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 300 öğrenci, ellerindeki "Ygs'de şifreye son", "Hakkımızı Söke Söke alırız", "Zaman'dan 30 kupona şifre", "Cin Ali istifa", "Lütfen şifreyi giriniz", "Emeğimizi çalmanıza izin vermeyeceğiz" yazılı dövizlerle İzzet Baysal Caddesi'nden, Bankalar Meydanı'na yürüdü. Slogan atarak yürüyen öğrencilere, apartmanların balkon ve pencerelerine çıkan bazı vatandaşlar alkışlarla destek verdi. Fikirlerinin karartıldığını söyleyen öğrenciler, yaptıkları açıklamada şunları söyledi: "Aileler, cemaat dershanelerinin şifreli eğitiminden medet umar hale gelsin, gençler cemaatlere bu yolla daha da yaklaşsın isteniyor. Hayır! Bu ülkenin insanları onurludur. Emek hırsızlığı yapanlara da, bunlara çanak tutanlara da onurumuzu çiğnettirmeyeceğiz. Liseliler bugün kendilerine yakışanı yapacaktır. Ülkenin dört bir yanından Yükselen sesimize AKP ve cemaat kulaklarını tıkayamaz. Başbakan, ÖSYM'nin açıklamalarından tatmin olduğunu söyledi. Bizler yalanlarla tatmin olacak bir nesil değiliz. "Öğrenciler basın açıklamasının ardından dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.