Yılmaz Bolu halkından özür diledi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz son günlerde yaşanan su kesintileri ile ilgili bir açıklama yaptı. Yılmaz, “Şehrimizin bazı bölgelerinde su kesintileri yaşanmıştır. Söz konusu isale hattının kontrolü, ‘kesin kabulü’ yapılmadığı için halen İller Bankası yetkisinde bulunmaktadır. Bilindiği gibi projelerin güvenliği proje kontrolörlerinin görev alanına girmektedir. Hattın proje kontrolü İller Bankası’na ait olduğundan Bolu Belediyesi olarak bu hattın üzerinde her hangi bir değişiklik yapamamaktayız.” dedi.

Yılmaz Bolu halkından özür diledi
 Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz son günlerde Bolu halkının yaşamını kâbusa çeviren su kesintileri hakkında açıklamalar yaparak Bolu halkından özür diledi. Yılmaz söz konusu arızanın yaşandığı hattın İller Bankası kontrollüğün de olduğunu ifade ederek “İçme Suyu isale hattın da meydana gelen patlamalar nedeniyle şehrimizin bazı bölgelerinde su kesintileri yaşanmıştır. Söz konusu isale hattının kontrolü, ‘kesin kabulü’ yapılmadığı için halen İller Bankası yetkisinde bulunmaktadır. Bilindiği gibi projelerin güvenliği proje kontrolörlerinin görev alanına girmektedir. Hattın proje kontrolü İller Bankası’na ait olduğundan Bolu Belediyesi olarak bu hattın üzerinde her hangi bir değişiklik yapamamaktayız. Buna rağmen belediye olarak üzerimize düşeni yaptığımız gibi, projenin yürütülmesi sırasında gördüğümüz teknik aksaklıkları İller Bankası Genel Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir.” Dedi. Yılmaz; “Yaptığımız görüşme sonrası İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından Bolu’da görevlendirilen ekip bugün itibariyle sahada çalışmalarına başlamıştır. En kısa sürede sıkıntılar giderilmesi yönünde tespitler yapılarak çalışmalara başlanacaktır.” Diye konuştu.

“Tekrar su kesintisi yaşanmaması için çalışıyoruz”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, su kesintilerinin yaşanmaması için Belediye olarak da ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek sözlerini şu şekilde tamamladı;“10 yıldır Bolu halkının bize verdiği güçle birçok başarıya imza attık. Amacımız gelecek nesillerimize Dünya’da yaşanabilir en güzel kentlerden birini bırakmak. Bu çalışmaları yaparken bazı olumsuzluklarda da önümüze çıkabiliyor. Meydana gelen sıkıntıların giderilmesi ve bu kesintilerin yaşanmaması için elimizden gelen gayret ve çalışmayı göstermekteyiz. Gücünü her zaman arkamızda hissettiğimiz Bolu Halkı’ndan, yaşanan su kesintileri nedeniyle tekrar özür diliyor saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124