Yılmaz rest çekti##hb_manset.gif

Yılmaz rest çekti##hb_manset.gif

 İl Koordinasyon Kurulu 2011 yılı 2. dönem toplantısı, Vali İbrahim Özçimen başkanlığı’nda Valilik Yedigöller Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Vali Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin...

 İl Koordinasyon Kurulu 2011 yılı 2. dönem toplantısı, Vali İbrahim Özçimen başkanlığı’nda Valilik Yedigöller Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Vali Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Halit Necdet Özeroğlu, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanlarının yanı sıra Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

2011 yılı II.Dönem il koordinasyon toplantısı Bolu Valiliğinde yapıldı.Toplantıda kurum müdürlerinden çalışmalar hakkında bilgiler alan Bolu Valisi İbrahim Özçimen 2011 yılı sonuna kadar Bolu’daki tüm devlet dairelerinin doğalgaza geçmesi gerektiğini söyleyerek;”Artık bu kentte hava kirliliği istemiyorum gereken ne ise tüm resmi kurumlarımız üzerlerine düşeni yapmalıdır” şeklinde konuştu. Bazı kurum müdürleri ise hizmet verdikleri binalarının kiralık olması nedeniyle doğalgaz çalışmasına geçemediklerini belirterek konu ile ilgili takiplerini sürdürdüklerini ifade ettiler. Toplantı da konuşan Beygaz firması yetkilileri şu anda kentin %40’nın doğalgaz altyapısının tamamlandığını ve 7500’e yakın sayaçın döndüğünü vurgulayarak; “Yeni yatırımlarla birlikte bu sayaçlara 4500-5000 kişi daha eklenecek. Yeni çalışmalar sonrasında kentin %50-% 55’lik kısmında doğalgaz kullanıma hazır hale gelecek.” Şeklinde konuştular. Bu sırada söz alan bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz şehrin alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek; “Bu çalışmalar sonrasında kentteki asfaltlama çalışmalarını tamamlayacağız. Bu aşamadan sonra doğalgaza geçmek için yapılacak olan çalışmaları kesinlikle kabul etmeyeceğiz ve asfaltta herhangi bir bozulmaya izin vermeyeceğiz” dedi. Bu konuda biraz daha esneklik gösterilmesinin yerinde olacağını söyleyen Vali Özçimen’e yönelik olarak konuşan Başkan Yılmaz “ Parasını dahi ödeseler asfalt atıldıktan sonra yapılan yamalar kesinlikle aynı standartta olmuyor. Bu yüzden buradan devlet dairelerine sesleniyorum Asfaltlama işlemi bittikten sonra doğalgaza geçerseniz kesinlikle sonradan yapılacak olan asfaltlama çalışmalarını kabul etmeyeceğiz. Önden görüşmelerde bulunsanız hatta sonradan atılacak olan asfalt bedelini karşılamanız bile bu konuda yeterli olmayacaktır. O yüzden yapacağımız asfaltlama çalışması sonrasında yapılacak hiçbir doğalgaz çalışmasını kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu. Beygaz firmasına bu konuda ki taleplerini ilettiklerini ve yönetim kurulundan gelecek olan cevabı beklediklerini de söyleyen başkan Yılmaz; “altyapı çalışmaları bittikten sonra atılacak olan asfalt sonrasında yapılacak olan doğalgaz çalışmalarını kesinlikle kabul etmeyeceğiz” diye konuştu.

Toplamda 352 proje yürütülüyor

Toplantıda Bolu’ya yapılan yatırımlar, gelen ödenekler ve yapılan harcamalar hakkında bilgiler veren Vali Özçimen “2011 yılı Nisan dönemi itibari ile İl genelinde 1’i Genel Müdürlük, 33’ü Bölge Müdürlükleri, 120’si İl Müdürlükleri, 14’ü Üniversite, 92’si Kaymakamlıklar(Köylere Hizmet Götürme Birlikleri) ve 92’si Belediyelere ait olmak üzere toplam 352 proje yürütülmektedir. Söz konusu projelerin; proje Bedelleri Toplamı(3) Milyar (635) Milyon (791) Bin TL, 2011 yılı ödenekleri: (102) Milyon (301) Bin TL olup, ödeneklerinin Harcaması: (7) Milyon (673) Bin TL (% 8) dir. 2011 yılı ödeneklerin % 25’i Ulaştırma, % 23’ü Eğitim, % 17’si İnşaat, % 10’u Enerji, % 8’i Diğer Kamu Hizmetleri, % 7’si Sağlık, % 4’ü Orman, % 4’ü Tarım sektörüne aittir. Geriye kalan % 2 ödenek ise Turizm, Spor ve Madencilik sektörleri arasında dağılmaktadır. Belediye Yatırımlarının proje bedelleri toplamı (178) Milyon (840) Bin TL, yılı ödenekleri: (4) Milyon (260) Bin TL olup yılı ödeneklerinin Harcaması: (59) Bin TL’dir. Kurumlardan alınan bilgilere göre 352 Projeden; 145’i Proje Aşamasında, 37’si Maliyet Aşamasında, 28’i İhale Safhasında, 12’si İhalesi Yapılan109’u Devam Eden ve Biten 21 adet proje vardır. Projelerin Sektörel dağılımı ise; Eğitim    19, Enerji 36, İnşaat 11, Madencilik4, Orman 18, Sağlık 10, Spor 7, Tarım 23,Turizm 11, Ulaştırma 100 ve Diğer Kamu Hizmetleri 113 proje olduğu görülmektedir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.