“Yüzüne kezzap döker, gençliğini yakarım”

Bolu’da boşandığı eşini, ‘senin yüzüne kezzap dökerim, gençliğin yanar’ diyerek tehdit eden 41 yaşındaki tır şoförü Hakan Tetik 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

“Yüzüne kezzap döker, gençliğini yakarım”

HABER: FARUK ÇİDEM

TIR şoförlüğü yapan Hakan Tetik ile 17 yıl evli kaldığı 2 çocuğunun annesi eski eşi 37 yaşındaki Reyhan Dinçsoy arasında boşandıktan sonra mal paylaşımı yüzünden tartışma çıktı. İddiaya göre Gerede ilçesindeki bir evin paylaşımı konusunda eski eşiyle anlaşamayan Hakan Tetik, “Seni annenle baban pazarlasın. Ne yaparsan yap benim paramı ver. Paramı vermezsen yüzüne kezzap dökerim. Gençliğini, güzelliğini bitireceğim” şeklinde tehditlerde bulundu.  Bunun üzerine Reyhan Dinçsoy da eski eşine küfür ve hakaretlerle karşılık verdi. Cumhuriyet Savcılılığı’na başvurup birbirlerinden şikayetçi olan Hakan Tetik ve Reyhan Dinçsoy hakkında ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlamalarıyla 2’şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Duruşmaya tutuksuz olarak katılan Hakan Tetik; “Ben uzun yol şoförüyüm. Yola çıktığım zaman uzun süre geri gelmiyorum. Ben yokken eşimin başka biriyle ilişkisi olmuş. Bu yüzden boşandık. Zaten şu anda da o adamla evli kendisi. Eski kayınpederime ait bir ev vardı. Biz o evde oturuyorduk. Ben o eve 35 bin lira tadilat masrafı yaptım. Boşanınca ben kendisinden o eve yaptığım masrafın parasını istedim, vermedi. Bunun üzerine ben de ağzıma geleni söyledim. O da bana küfürler, tehditler savundu. Ama ben şikayetimden vazgeçiyorum. Allah’ından bulsun” dedi. Tetik, Mahkeme Başkanı’nın ‘senin yüzüne kezzap dökerim’ şeklinde bir tehditte bulunup bulunmadığı sorusuna ise ‘evet, o anlık sinirle tehdit ettim’ şeklinde cevap verdi.

Reyhan Dinçsoy ise eski eşinin kendisine zarar vermesinden korktuğunu ifade ederek, “Beni ve ailemi boşandığımız zaman çok tehdit etti. Tekrar evlendikten sonra rahatsız etmeyi bıraktı. Ancak ben yine de bana bir şey yapmasından korkuyorum. Şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme Heyeti Hakan Tetik’in şikayetinden vazgeçmesi üzerine Reyhan Dinçsoy’a ceza vermedi. Hakan Tetik hakkında ise duruşmadaki iyi hali, saygın tutumu ve samimi anlatımları sebebiyle ceza indirimi uygulanarak 2 ay 15 gün hapis ceza verildi. Mahkeme sanığın daha önce sabıkası bulunmaması sebebiyle cezasını 1 yıl suç işlememek şartıyla uygulamamaya karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124