Bolunun yüzakı oldular

Bolunun yüzakı oldular

Bolunun yüzakı oldular Troya Folklor Araştırmaları Derneği, 2010 Yılı Halkbilim-Pertev Naili Boratav Ödülü’nü Mudurnulular Derneği ve Pertev Naili Boratav Kültür Evi’ne verdi. 16 Ocak 2011 Pazar...

Bolunun yüzakı oldular

Troya Folklor Araştırmaları Derneği, 2010 Yılı Halkbilim-Pertev Naili Boratav Ödülü’nü Mudurnulular Derneği ve Pertev Naili Boratav Kültür Evi’ne verdi.

16 Ocak 2011 Pazar akşamı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapılan ödül törenine kalabalık bir davetli grubu katıldı. Pertev Naili Boratav-Halkbilim Ödülüne; Mudurnulular Derneği Başkanı İbrahim Durak ve Pertev Naili Boratav Kültür Evi Başkanı Necdet Akay layık görüldüler. Troya Folklor Araştırmaları Derneği Başkanı İlhan Gülek, Mudurnuluların çok önemli bir iş yaptığını söyleyerek;” Pertev Naili Boratav Kültür Evi’ni açtılar. Aydınına vefa örneğinin en güzelini verdiler. Pertev Naili Boratav’ın Folklor derlemelerine başladığı Mudurnu’da bu Kültür Evi’ni açtılar. Bu çaba karşılıksız kalamazdı… Dayanışmasız kalamazdı… Onlara her konuda destek olacağımızı ve bu çabalarından dolayı onları çok ama çok kutladığınızı ifade ediyorum” dedi. Törende konuşan Mudurnulular Derneği Başkanı İbrahim Durak ise Pertev Naili Boratav’ın memleketinden selam getirdiklerini söyleyerek konuşmasına başladı. Boratav’ı yitireli 12 yıl olduğunu söyleyen Durak; “Bu gün Pertev Naili Hocam bizleri sizlerle buluşturan baş davetçi yine… Bizler Mudurnulular Derneği olarak, O’nu Türk Halk Edebiyatı ve Folkloru alanında bizlere bıraktığı paha biçilmez kültür hazinelerine yeniden dikkat çekmek istedik… Mudurnulular Derneğimizin Bülteninin ilk dört sayısında, bu amaçla ilk adımlarımızı atarken, beşinci sayımızı onun adına çıkararak yürümeye başladık… Daha yolun başındayken, Troya Folklor Araştırmaları Derneği’nden böylesine anlamlı bir ödül almak bizleri daha da cesaretlendirdi… Bundan sonra, hep yanımızda olacaklarını bilerek daha emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Çalışmalarımızda emeği geçen herkes ve derneğimiz adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum…” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.