Bolu’yu güzel günler bekliyor##hb_manset.gif

Bolu’yu güzel günler bekliyor##hb_manset.gif

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Klinikleri’nin resmi açılışını yapmak üzere Bolu’ya gelen Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, hizmete giren kliniklerle Bolu’nun bölgenin diş sağlığı...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Klinikleri’nin resmi açılışını yapmak üzere Bolu’ya gelen Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, hizmete giren kliniklerle Bolu’nun bölgenin diş sağlığı merkezi haline geleceğini belirtti. Bolu’nun da içinde olduğu Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın önemli işlere imza attığını söyleyen Yılmaz; “ Bolu tarihi, kültürel ve turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahip. Üniversitesi ile vakıfları ve sivil toplum kuruluşları ile hep birlikte Bolu’yu daha güzel günlere taşıyacağız.”biçiminde konuştu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Şehir Yerleşkesi’nde hizmete giren Diş Hekimliği Fakültesi Kliniklerinin açılışını Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz yaptı. Diş Fakültesi Kliniklerinin açılışından önce Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda bir tören düzenlendi. Törende ilk konuşmayı yapan AİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Duran, çok hızlı ve yoğun bir çalışmanın sonunda kliniklerin Bolu halkının hizmetine sunduklarını belirterek, “Türkiye’ de 34 diş hekimliği fakültesi açılmıştır. Çok yoğun ve hızlı çalışmamızın neticesinde 2010 yılı içersinde fakültemizi açtık. Bugüne kadar 2200 hastaya hizmet verdik. Kliniklerimizde her türlü alet ve son teknoloji sistemlere sahibiz. Buradan bize her daim destek olan Rektörümüz Hayri Coşkun’a teşekkür etmek istiyorum” dedi. 2010 yılı bütçe imkânlarının kullanılarak Diş Hekimliği Fakültesi’nin geçici onarımlarını yaptıklarını ifade Rektör Hayri Coşkun ise, “ Devletimizden gelecek desteğe çok ihtiyacımız var. Diş Hekimliği Fakültemizin kalıcı binasını 2012 Eylül ayına yetiştirmeyi hedefliyoruz. Büyük Hayırsever İzzet Baysal’ın kurduğu bu üniversiteye ne kadar hizmet edilse azdır. Buradan Diş Hekimliği Fakültesi’nde büyük emeği olan Dekanımız İsmet Duran’a teşekkür ediyor, kliniklerin Bolu’ya ve yöreye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Rektör Hayri Coşkun’dan sonra, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Milletvekili Metin Yılmaz ve Bolu Valisi İbrahim Özçimen de birer konuşma yaparak, hizmete girecek olan kliniklerin hayırlı olmasını diledi.

Memur zihniyetinde olmak iyi değildir

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz konuşmasının başında Bolu’nun babası İzzet Baysal’ı rahmetle anarak, açılışı yapılacak olan kliniklerinin Bolu’ya önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Bakan Yılmaz, “Bugün çok mutluyum. Geçen sene böyle bir planı bana anlattıklarında çok isabetli bir karar olduğunu söylemiştim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Kendisinin memur kökenli bir bakan olduğunu ifade eden Cevdet Yılmaz, salonda bulunan üniversite öğrencilerine, toplumda yaygın olarak kullanılan ‘memur zihniyeti’ sözcüğünün gelişmenin önünde engel bir anlayış olduğunu vurgulayarak, “Ben memur kökenli bir bakanım. Memur olmak iyidir. Fakat memur zihniyetinde olmak iyi değildir. Buradan salonda bulunan üniversiteli gençlerimize sesleniyorum. Memur olayım işimi garantiye alayım, gelişmekten, araştırmaktan uzak durayım anlayışı son derece yanlış ve toplumu geri götüren bir anlayıştır” biçiminde konuştu.

Bolu çok önemli bir potansiyele sahip

Konuşmasında bölgesel kalkınma ajanslarına da değinen Bakan Cevdet Yılmaz, “Toplumun gelişmesi demek, insanın gelişmesi demektir. Yani, donanımlı, teknolojiyi iyi kullanabilen, sosyal ilişkileri ve iletişimi güçlü, yaratıcı bireyler yetiştirebiliyorsanız, toplumunuzun kalkınması ilerlemesi olağan bir durumdur. İnsanımızı bugünkü halinden daha iyiye götürebiliyorsanız, gelişmiş bir toplum oluyorsunuz demektir. Biz bu anlamda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Her bölgenin kendine has üstünlükleri, kendine has özellikleri var. Bu anlamda, yöresel potansiyelleri harekete geçirmek için bölgesel kalkınma ajansları kurduk. 81 ilimizi kapsayan 26 bölgesel ajansla, bölgelerimizdeki potansiyeli ortaya çıkartarak, rekabet gücünü oluşturmayı hedefledik. Bolu’nun da içinde olduğu Doğu Marmara Kalkınma Ajansı önemli işlere imza atıyor. Bolu tarihi, kültürel ve turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahip. Üniversitesi ile, vakıfları ve sivil toplum kuruluşları ile hep birlikte Bolu’yu daha güzel günlere taşıyacağız. Bu vesile ile Diş Hekimliği Fakültesi Klinikleri’nin Bolu halkına hayırlı olmasını dilerim” dedi. Konuşmaların ardından Diş Hekimliği Fakültesi Klinikleri’nin açılışını yapan Bakan Cevdet Yılmaz, klinikleri gezerek Dekan İsmet Duran’dan bilgi aldı. Tedavi olmak için vatandaşlarla da sohbet eden Bakan Yılmaz, çok modern bir kliniğin hizmete girdiğini, Bolu’nun bölgesinde önemli bir diş sağlığı merkezi olacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.