Borçlanma takvimi açıklandı

Borçlanma takvimi açıklandı

Bolu Belediyesi’nde ‘Torba Yasası’ndan yararlanmak isteyenler için Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bir servis oluşturuldu. Yasadan yararlanmak isteyenler için Bolu Belediyesi tarafından matbu...

Bolu Belediyesi’nde ‘Torba Yasası’ndan yararlanmak isteyenler için Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bir servis oluşturuldu. Yasadan yararlanmak isteyenler için Bolu Belediyesi tarafından matbu dilekçe hazırlandı. Vatandaşlar bu dilekçe ve nüfus cüzdanlarının fotokopisiyle bizzat müracaat edecekler. Başvuru için son tarih 2 Mayıs 2011, ilk taksit ödeme tarihi ise 31 Mayıs 2011 olarak belirlendi. Borçlu vatandaşlar yasadan yararlanarak ödemelerini peşin yapabilecekleri gibi, 6-9-12 ve 18 aylık taksit de yapabilecekler. Taksitli ödemelerde ikişer aylık dönemler esas alınacak. Ödemeler kredi kartı ile yapılabilecek.

Halk arasında ‘Torba Yasası’ olarak bilinen ‘Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ve Kanun Hükmünde Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun’ yürürlüğe girdi. Bolu Belediyesi tarafından da Torba Yasasına ilişkin başvuru ve ödeme şartlarının belirlendiği açıklayan Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi’nde yasa kapsamı içinde her türlü vergi, kira, su alacakları, ücretler gibi borçlanmalara yönelik işlemler başladı. Bunun için öncelikli olarak Bolu Belediyesi’nde ‘Torba Yasası’ndan yararlanmak isteyenler için Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bir servis oluşturuldu. Vatandaş sadece tek bir servisten işlemleri gerçekleştirebilecek. İşlemlerin hızlandırılması ve kolaylaştırılması için Bolu Belediyesi tarafından müracaat matbu dilekçeleri hazırlandı. Borçlarının yeniden yapılandırılmasını talep edecek olan vatandaşlarımız bizzat müracaat ederek Belediye tarafından hazırlanan matbu dilekçeler ile başvuracaklar. Yasa gereği son başvuru tarihi 2 Mayıs 2011. Borçlarının tamamını peşin ödemek isteyenler için kısa adı TEFE olan Tüketici Eşya Fiyatları Endeksi ile ÜFE (Üretici Fiyatları Endeksi)’ne göre borç düzenlemesi yapılacak. Taksitle borçlanma talebinde ise 6,9,12 ve 18 taksit tutarları seçenek olarak sunulacak. Yasaya göre her taksit tutarı arasında süre iki ay olarak belirlendi. Böylelikle borç yapılandırılması 3 yıla yayılabilecek. Taksitli ödemelerde de kat sayılara göre düzenleme yapılacak. Taksitli seçenekle ödeme yapmak isteyen vatandaşların ilk taksit ödeme süresi 31 Mayıs 2011 olarak belirlendi. Torba Yasası’ndaki her türlü ödemeler için kredi kartı kullanılabilecektir. “şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.