Borçlu esnafa Müjde var

Borçlu esnafa Müjde var

Esnaf kredi ve Kefalet kooperatiflerinden esnafa müjde geldi. Büyük Millet Meclisinden çıkan “torba yasa ile esnafa müjde niteliğinde kolaylıklar sağlandı. Bu yasadan faydalanmak isteyen kooperatif üyeleri böylece...

Esnaf kredi ve Kefalet kooperatiflerinden esnafa müjde geldi. Büyük Millet Meclisinden çıkan “torba yasa ile esnafa müjde niteliğinde kolaylıklar sağlandı. Bu yasadan faydalanmak isteyen kooperatif üyeleri böylece rahat nefes alacaklar. Söz konusu yasayla esnafın yararlanması ve işlerini gönül rahatlığı içinde yoluna koyma fırsatı ayaklarına kadar gelmiş oldu. Yeni yasadan faydalanmak isteyen esnaflara getirilen kolaylıklar şu şekilde açıklandı;

1-     Takibe intikal eden kredi borcunun 1/3 oranını peşin, geri kalan borcu 2 taksitte ödediği takdirde faizlerin tamamı siliniyor.

Grandbetting class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt 36pt; text-indent: -18pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt;">2-     Borçları takibe giden esnaflarımız borcunu 1 yıl içinde ödemek isterse yani bu sonuna kadar (31.12.2011) ödemek isterse % 5 faiz uygulanacak. Faizlerin tamamı silinmiş olacak.

3-     Eğer borcu olan esnafımızın ödeme şansı yoksa 24 aya yayabilecek ve bu da % 12 gecikme faizi ile ödemek zorunda kalacak ama geçmiş faizler silinecek.

4-     Rehinli veya gayrimenkullerde satış istenmiş veya bu aşamaya gelmişse, borcun anaparasının 1/3 peşin, ödenerek satış ve haciz işleminden vazgeçileceği, kalan kısmın ise 2 eşit taksitte ödeyecek ve geçmiş faizler yine silinmiş olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.