Böyle ödül dostlar başına

Böyle ödül dostlar başına

Mudurnu’da 100 temel eser okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi. Mudurnu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen...

Mudurnu’da 100 temel eser okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi.


Mudurnu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ilköğretim okulları ve liseler arası 100 temel okuma yarışma yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödül olarak Çanakkale gezisine götürüldü. Düzenlenen Çanakkale gezisine Mudurnu Milli eğitim şube müdürü Ahmet Topal, 7 öğretmen, 14 öğrenci ve belediye görevliler Çanakkale'yi ziyaret etti.
Mudurnu grubunu, daha önce Bolu Valisi Yardımcısı olarak görev yapan ve şuan Çanakkale Vali Yardımcısı olan Cemal Yıldızer tarafından karşılandı.
Yıldızer, Bolu'dan Çanakkale'yi görmek için gelen öğrencilerin kendisini çok sevindirdiğini ifade ederek, Çanakkale'yi her kesin gelip görmesi gerektiğini söyledi.
Rehberler eşliğinde Çanakkale gezisi yapan öğrenciler, gördükleri manzaralar ve verilen bilgiler karşısında duygulu anlar yaşadı. Mudurnu Milli eğitim şube müdürü Ahmet Topal, şehitlerimize dualar gönderdiklerini ifade ederek, ''Onlara minnettarız. Atalarımızı gençlere yeni nesile anlatmak bizim görevimizdir. Gezi faydalı oldu. Bütün öğretmenler ve öğrenciler Çanakkale'yi bu siperleri, atalarımızın kanlarını döktükleri toprakları görmeleri gerekiyor. Bundan sonra bu tür gezilere destek vereceğimizi, büyüklerden yardım göreceğimizi ümit ediyoruz'' dedi. Çanakkale gezisine katılan öğrencilerden Kadir Tekin, ''Çanakkale'yi kitaplarda okuduk ama buraya gelince çok heyecanlandık. Savaşta gibi olduk. Buraları görünce dedelerimizi hatırladık. Çok zorlukla savaşmışlar ve bize güzel vatanımızı bırakmışlar'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.