BTSO devreye girdi##hb_manset.gif

BTSO devreye girdi##hb_manset.gif

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu TSE Bolu il temsilciliğinin kâr eden bir kurum olmasına rağmen Sakarya TSE birimine bağlanmasının gündemde olduğunu söyledi. Semercioğlu; “TSE İl temsilciliğimiz, bugüne dek görev...

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu TSE Bolu il temsilciliğinin kâr eden bir kurum olmasına rağmen Sakarya TSE birimine bağlanmasının gündemde olduğunu söyledi. Semercioğlu; “TSE İl temsilciliğimiz, bugüne dek görev ve hizmetlerini başarıyla yerine getirmiştir. Odamız, dört kent’e birden başarıyla hizmet vermekte olan İl temsilciliğimizin kapatılmayarak faaliyetlerine eskisi gibi devam etmesini istemektedir. TOBB’ye de konuyu bildirerek kapatma kararının yeniden gözden geçirilmesi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde girişimde bulunduk.” Dedi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar uyarınca Bolu Temsilciliği’nin kapatılmasının gündeme geldiğini, karar uyarınca Akaryakıt ve LPG istasyonlarının, beyaz eşya servislerinin, LPG montaj firmalarının, sanayi araç servislerinin, egzoz emisyon hizmeti veren firmaların, yemek firmalarının ve asansör firmalarının hizmet yeterlilik belgelerini bu temsilcilik aracılığıyla aldığını söyledi. Araçların proje tasdiklerinin de TSE il temsilciliği nezdinde yapıldığını vurgulayan Semercioğlu; “TSE Bolu il temsilciliğinin kapatılması halinde firmalarımız ve işletmelerimiz belgelendirme işlemleri ile ilgili Sakarya’daki TSE birimine bağlanacaktır. TSE temsilciliğinin bulunmadığı diğer illerdeki uygulama, ildeki Ticaret Odası bünyesinde bir TSE temsilcisi kanalıyla yürütülecektir. Dolayısıyla Bolu’da da Odamız bünyesinde böyle bir temsilcilik oluşturulması söz konusudur. Bu birim aracılığıyla yalnızca araçların tadilat projelerinin tasdikleri yapılabilecektir. Bunun dışında firmalarımızın diğer tüm TSE hizmetleri ve işlemleri Sakarya tarafından yerine getirilecektir.”dedi.

 

TSE il temsilciliği kâr eden bir kurumdur

Bolu’nun yanısıra Karabük, Zonguldak ve Bartın’a hizmet vermekte olan Bolu temsilciliğinde 424 adet firmanın dosyasının bulunmakta olduğuna dikkat çeken Semercioğlu; “İl temsilciliğimiz, sayılan bu dört ilde bugüne dek görev ve hizmetlerini başarıyla yerine getirmiştir. TSE Bolu temsilciliği, sınırlı fiziki mekân ve personel ile çalışmasına rağmen tüccar ve sanayicilerimize hizmeti yerinde ve zamanında sağlayabilen başarılı bir temsilcilik olmuştur. Yanı sıra dört ile hizmet veriyor olması nedeniyle ciddi bir yararlanıcı potansiyeline sahip olduğundan zarar eden değil, aksine giderlerini elde ettiği gelirlerle rahatlıkla karşılayabilen bir kuruluş olma özelliği taşımaktadır. Dolayısıyla il temsilciliğimizin TSE’ye menfi anlamda külfet getiren bir birim olduğu gerekçesine katılmadığımızı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

TSE il temsilciliği kapatılmamalıdır

Bugüne kadar TSE ile son derece verimli bir işbirliği içinde çalıştıklarına da vurgu yapan Semercioğlu; “Odamız, dört ile birden başarıyla hizmet vermekte olan İl temsilciliğimizin kapatılmayarak faaliyetlerine eskisi gibi devam etmesini istemektedir. TSE Bolu temsilciliği, nitelikli ve gayretli personeli ile bugüne dek kendisine gelen hizmet taleplerine hızlı biçimde cevap verebilmiş ve bu anlamda görevini başarıyla yerine getirmiştir. Temsilciliğimizin faaliyetinin devam ettirilebilmesinin sağlanması için parlamenterlerimizle de gerekli görüşmeler yapılmıştır. Kendilerine esnaf, tüccar ve sanayicimize TSE tarafından sağlanan hizmetlerin yerinde ve hızlı biçimde verilebiliyor olmasının önemi hatırlatılmış; temsilciliğin görevine devam edebilmesi için alınan kapatma kararının ivedilikle değiştirilmesi gerektiği ifade edilmiştir. Yanı sıra üst kuruluşumuz TOBB’ye de konuyu bildirerek kapatma kararının yeniden gözden geçirilmesi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulması yönünde talepte bulunduk. Yönetim Kurulumuz, temsil ettiği tüccar ve sanayiciler adına konunun üzerinde hassasiyetle durmaktadır. Parlamenterlerimizle birlikte ilgili kurumlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. TSE Bolu İl Temsilciliği, üyelerimiz için son derece önemli bir kurumdur ve kapatılmak bir yana aksine modernize edilmeli, eksiklikleri giderilmeli ve yetkileri artırılarak faaliyetine devam etmesi sağlanmalıdır.”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.