Bu âlemde biz de varız

Bu âlemde biz de varız

Bu âlemde biz de varız   Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Tiyatro Festivali öncesi festivalde yer alacak liselerin...

Bu âlemde biz de varız

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Tiyatro Festivali öncesi festivalde yer alacak liselerin katılımıyla atölye çalışması yapıldı. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Tiyatro Festivali'ne Bolu’dan da liseler katılacak.


Büyüksehir Belediye Tiyatrosu'nda başlayan atölye çalışmasında Büyüksehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Murat Özdeniz, öğrencilere oyunculuk üzerine bilgiler verdi. Tiyatro festivalinde amaçlarının liseleri yarıştırmak değil, tiyatro heyecanı canlı tutabilmek olduğunu söyleyen Özdeniz, daha sonra Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü öğrencileriyle birlikte atölye çalışması gerçekleştirerek gençlere oyun sırasında nasıl hareket etmeleri gerektiğini anlattı. Uluslararası Tiyatro Festivaline katılacak olan okulların tiyatro yönetmenleri ise yapılan atölye çalışmasını değerlendirerek, bu çalışmanın öğrenciler açısından çok faydalı olduğunu belirttiler. Tiyatro Festivali'nin her yıl daha da büyüyerek devam ettiğini söyleyen yönetmenler, "Tiyatro festivali öğrencilerimizin sosyalleşmesi açısından çok önemli. Burada anlatılanlar sayesinde öğrencilerimizle birlikte kendimizi geliştirme imkânı bulacağız. Bu atölye çalışması ile öğrencilerimizin kafasındaki soru işaretleri son buldu" şeklinde konuştu. Öğrenciler de, atölye çalışmasının kendilerine çok faydalı olduğunu belirterek, "Bu festival biz öğrencilerin kaynaşmasını sağlayan eğlenceli ve kültürel açıdan önemli bir etkinlik" dedi. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Tiyatro Festivali'ne Sakarya, Gaziantep, Sivas, Bolu, Isparta, Kütahya, Erzincan gibi illerin yanında Fransa ve Almanya'dan da liseler katılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.