Bu dünya hepimize yeter!

Bu dünya hepimize yeter!

Tarık Somer İlköğretim Okulu’nun başlattığı AB Projesi kapsamında Portekiz ve Polonya’dan ilimize gelen heyet Okul Müdürü Erhan Erdoğan nezaretinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret ettiler.  Belediye...

Tarık Somer İlköğretim Okulu’nun başlattığı AB Projesi kapsamında Portekiz ve Polonya’dan ilimize gelen heyet Okul Müdürü Erhan Erdoğan nezaretinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

 Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette misafir heyetle bir araya gelen Başkan Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu iki heyetinde temsilcilerine çeşitli hediyeler takdim ettiler. Polonya ve Portekiz’den gelen misafir heyetin temsilcileri de Yılmaz’a çeşitli hediyeler sundular.Hediyeleşmenin ardından Bolu’nun doğal güzellikleri ve Belediyenin çalışmaları hakkında misafir heyete bilgiler vererek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Dünyanın küçüldüğü ve artık insanların kucaklaştığı dönemden geçiyoruz. Siz gençler dünyanın da geleceğisiniz.  Bizler huzurlu ortamı tam olarak oluşturamadık. İnşallah sizler bizim eksiklerimizi giderirsiniz. Bu dünya hepimizin. Bu dünyada huzurlu yaşamanın temellerini hep beraber atabiliriz.  Mevlam dünya üzerindeki bazı ülkelere petrol vermiş, bazı ülkelere tarım ürünü, bazı ülkelere de hayvancılığı bol miktarda vermiş, bir denge sistemi halinde bunları paylaşabilirsek ve bu konuda akıllı hareket edebilirsek hem aç, açıkta insan kalmamış olur, hem de dünyada ki bu kardeşlik duygusunu geliştirmiş olabiliriz.  Siz kardeşlerimizi sevgiyle, saygıyla kucaklıyor, ilimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.