Bu fırsatlar tam KOBİ’lere göre

Bu fırsatlar tam KOBİ’lere göre

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan aralarında Bolu’nunda olduğu 5 ilin doğru yönlendirmelerle Birleşmiş Milletler’in 30 milyar dolarlık pazarından daha fazla pay alabileceğini söyledi. Doğu...

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan aralarında Bolu’nunda olduğu 5 ilin doğru yönlendirmelerle Birleşmiş Milletler’in 30 milyar dolarlık pazarından daha fazla pay alabileceğini söyledi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan Doğu Marmara KOBİ’lerinin Birleşmiş Milletler’in 30 milyar dolarlık pazarından daha fazla pay alabileceğini bu imkânların iyi takip edilmesi gerektiğini söyledi. Ayan, “Türkiye’nin 30 milyar Dolarlık bu büyük pazardan aldığı pay oranının binde 8 oranında olduğunu vurgulayarak;“Doğu Marmara Kalkınma Ajansının kapsamında bulunan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde faaliyet gösteren KOBİ’lerimiz BM’nin istediği şartları taşıyan ve BM’nin Mal ve hizmet alımında istediği standartları bünyesinde barınmaktadır. Bölgemizdeki KOBİ’ler sadece BM’nin sistemine üye olmaları ve ihaleleri takip etmeleri gerekmektedir. Şu anda ülkemiz BM’nin bütçesinden sadece binde 8 pay almaktadır. Bu oranın % 10’lara çıkarma hiçte zor değil. Bununla ilgili olarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı olarak ücretsiz dış ticaret eğitimleri düzenlemiştik ve yatırım destek ofislerimizle KOBİ’lerimize yardımcı da olabiliriz. İllerdeki yatırım destek ofisindeki uzmanlarımız BM’nin sitemine üye olma ve izlenecek yolla ilgili bölgemiz KOBİ’lerine yardımcı olacaktır” dedi. Ayan, BM kurumlarınca düzenlenecek olan ihalelere ilişkin duyuruların (REOI, ITB, RFP vb.) UN/GM aracılığı ile yayınlandığını hatırlattı. Bağışlarla finanse edilen proje faaliyetler kapsamında ortaya çıkan iş fırsatları http://unbiz.un.int/, kredilerle finanse edilen projeler kapsamındaki iş fırsatları ise www.devbusiness.com. adlı web sayfalarında yayınlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.