“Bu onların sorunudur”

“Bu onların sorunudur”

HAS Parti’nin türbanlı milletvekili aday adayı Fatma Çakır başörtüsüyle meclise gitmesinin kendisi açısından herhangi bir sorun teşkil etmediğini söyleyerek ; “Türkiye Büyük millet...

HAS Parti’nin türbanlı milletvekili aday adayı Fatma Çakır başörtüsüyle meclise gitmesinin kendisi açısından herhangi bir sorun teşkil etmediğini söyleyerek ; “Türkiye Büyük millet Meclisine başörtümle gittiğim zaman içeri alınır mıyım? Alınmaz mıyım bilemiyorum ama beni almazlarsa “Bu onların sorunudur” dedi.

 

HAS Parti Bolu milletvekilleri aday adayları kendilerini basın mensuplarına tanıttılar. HAS Parti Bolu milletvekili aday adayı Fatma Çakır asgari ücretle elektrik fabrikasında çalışan bir işçi olduğunu söyledi. İlkokul mezunu olduğunu ve orta öğretimine açık öğretim öğrencisi olarak dışardan devam ettiğini söyleyen Çakır; “Çalışan kesimin ve kadınların sorunlarını gündeme getirmek için aday adayı oldum “ dedi. Çakır, basın mensuplarının “türbanla meclise nasıl gireceksiniz?” Şeklindeki sorusuna ise “ Türkiye Büyük millet Meclisine başörtümle gittiğim zaman içeri alınır mıyım? Alınmaz mıyım bilemiyorum ama almazlarsa “Bu onların sorunudur” şeklinde cevap verdi. HAS Partinin Milletvekili aday adaylarından Hüseyin Aydın ise Has Parti’nin Yeni Türkiye'nin yeni partisi olarak halkı kutuplaştıran, kavgacı ve çıkara dayalı siyaset anlayışını değiştirmek üzere yola çıktığını söyleyerek; “ Tüm insanları H.z Adem'in evlatları olarak gören ve yeryüzündeki nimetlerin adil paylaşımını savunan Has Parti 'den Bolu milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Aday adaylığımı açıklıyor olmamın en önemli sebebi, partideki gençlerin vermiş olduğu destektir. Bu zaviyeden bakarsak bir bakıma hem yaşım ve hem de gençlerden aldığım destek sebebiyle "gençlerin milletvekili adayıyım"Zaten Has Parti gençlerin siyasette aktif rol almaları için en uygun siyasi partidir. Bilindiği üzere Has Parti'de 30 yaş altı gençlerden aday adaylığı ücreti alınmıyor. Vekil olursam; halkımın duasını ve Allah'ın rızasını temel amaç edinen bir siyaset yürüteceğim. İnanmadığımı söylemeyecek, yerine getiremeyeceğim sözler vermeyeceğim. Muhalefet de olursak yapıcı, iktidar da olursak muktedir olmaya çalışacağım. Her zaman gençlerle birlikte hareket edecek, her sorunu uzmanına danışarak çözmeye gayret sarf edeceğim.”diye konuştu. Aday adaylarından Erol Gülen ise Dicle Üniversitesi Eğitim fakültesinden Fizik öğretmeni olarak mezun olduğunu ve 1,5 yıl boyunca öğretmenlik yaptığını söyleyerek; “Daha sonrasında ticaret hayatına atıldım. Partimizin şu anda baraj gibi bir sorunu bulunmamaktadır. Genel başkanımız Numan Kurtulmuş’un ülke genelinde büyük bir popülaritesi bulunmaktadır.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.