Bu projede hayat var

Bu projede hayat var

AİBÜ öğrencilerinin yürüttüğü 'Dumansız Kampüs' projesine destek veren Vali İbrahim Özçimen   , "Babamı sigara yüzünden kaybettim. Sigaradan çok tiksiniyorum. " dedi.  Abant...

AİBÜ öğrencilerinin yürüttüğü 'Dumansız Kampüs' projesine destek veren Vali İbrahim Özçimen   , "Babamı sigara yüzünden kaybettim. Sigaradan çok tiksiniyorum. " dedi.

 
Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde ‘Dumansız Kampüs’ projesini yürüten Kadir Duran ve Aydın Gülen isimli öğrenciler, proje ve yapılan çalışmalar hakkında Vali İbrahim Özçimen'e bilgi verdi. “Faaliyetlerinizde yanınızdayım” diyerek projeye tam destek verdiğini dile getiren Vali İbrahim Özçimen, “Ben sigarayı hiç sevmem. Çünkü rahmetli babamı sigara yüzünden kaybettim. Eğer yaşasaydı bacağı kesilecekti. Babam, 13 yaşında sigaraya başlamış. İnanıyorum toplumumuz sigara içenlere kötü bakacak hale gelecek. Modern ülkeler de sokakları kirletmek yasak olduğu için insanlar sokakta da sigara içemiyor. Çünkü külü dökülüyor çevreyi de kirletiyor. Biz sigara konusunda çok başarılı olduk. Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaları çok güzel ama bunu tabana indirmemiz gerekiyor. Liseli gençlerin özelikle meydanı sigara yeri gibi kullanmalarının da önüne geçmemiz gerekiyor. Gençler şimdi sigara içince büyüdüğünü ispatlamaya çalışıyor. Öncelikle nöbetçi ekip oluşturun ve o çocuklara da sigaranın zararlarını anlatın. Yürütmüş olduğunuz bu proje için sizlere teşekkür ediyorum ve tam destek veriyorum.”  diye konuştu.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.